a nascut o fetita de 3700 g si are foarte mult lapte

31-01-2011
bxnmel
Nu este medic/terapeut
bxnmel
am o sora in virsta de 29 de ani care a nascut o fetita de 3700 g si are foarte mult lapte alapteaza dar s-au format niste noduli in partea sup a sinului practic s-a inchist si laptele acolo si nu stiu ce sa mai faca i s-a recomandat masaj cu progesteron dar nu trece s-a si muls dar tot degeaba ce se mai poate face va rog sa imi raspundeti urgent este grav
3 comentarii
0
01-02-2011, ora 01:17
alina_mary27
Nu este medic/terapeut
alina_mary27
mergeti imediat la doctor.poate fi o mastita si fara tratament in timp f scurt, 2 3 zile se poate ajunge la operatie.am patit la primul copil asa.era lapte mult si copilul manca putin, iar ce storceam era prea putin.m am dus a 2 a zi la doctor sanul era tare ca piatra si rosu.mi a zis ca dak mai stateam pana a 2a zi trebuia operatie.am facut 14 zile antibiotic injectabil.este cel mai bun injectabil.sanatate multa.
0
01-02-2011, ora 02:06
zanebune
Nu este medic/terapeut
zanebune
Mai exista si posibilitatea de reglare a laptelui cu un remediu homeopatic si care este cea mai eficienta solutie si nici nu are efecte adverse. Sa mearga la un medic homeopat.
0
02-02-2011, ora 18:24
bxnmel
Nu este medic/terapeut
bxnmel
multumesc de sfaturi dar am rezolvat problema am fost la spital si o moasa i-a desfundat canalele multumesc inca odata
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristicile laptelui matern
  • Alimentația mamei în perioada alăptării
  • Sfaturi pentru alăptarea la sân
  • Pompele de sân
  • Alăptarea și cofeina
  • Alăptarea în sarcină
  • Alăptarea după cezariană
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  • Noduli la sân - cât sunt de periculoși și la ce să te aștepți
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.