a nascut o fetita de 3700 g si are foarte mult lapte

31-01-2011
bxnmel
Nu este medic/terapeut
bxnmel
am o sora in virsta de 29 de ani care a nascut o fetita de 3700 g si are foarte mult lapte alapteaza dar s-au format niste noduli in partea sup a sinului practic s-a inchist si laptele acolo si nu stiu ce sa mai faca i s-a recomandat masaj cu progesteron dar nu trece s-a si muls dar tot degeaba ce se mai poate face va rog sa imi raspundeti urgent este grav
3 comentarii
0
01-02-2011, ora 01:17
alina_mary27
Nu este medic/terapeut
alina_mary27
mergeti imediat la doctor.poate fi o mastita si fara tratament in timp f scurt, 2 3 zile se poate ajunge la operatie.am patit la primul copil asa.era lapte mult si copilul manca putin, iar ce storceam era prea putin.m am dus a 2 a zi la doctor sanul era tare ca piatra si rosu.mi a zis ca dak mai stateam pana a 2a zi trebuia operatie.am facut 14 zile antibiotic injectabil.este cel mai bun injectabil.sanatate multa.
0
01-02-2011, ora 02:06
zanebune
Nu este medic/terapeut
zanebune
Mai exista si posibilitatea de reglare a laptelui cu un remediu homeopatic si care este cea mai eficienta solutie si nici nu are efecte adverse. Sa mearga la un medic homeopat.
0
02-02-2011, ora 18:24
bxnmel
Nu este medic/terapeut
bxnmel
multumesc de sfaturi dar am rezolvat problema am fost la spital si o moasa i-a desfundat canalele multumesc inca odata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristicile laptelui matern
  • Alimentația mamei în perioada alăptării
  • Sfaturi pentru alăptarea la sân
  • Pompele de sân
  • Alăptarea și cofeina
  • Alăptarea în sarcină
  • Alăptarea după cezariană
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  • Noduli la sân - cât sunt de periculoși și la ce să te aștepți
  •