alunite albe pe interiorul pielii al penisului

179 comentarii 1 2 ..... 456 Înainte ›
0
08-06-2010, ora 23:57
daniel4
Nu este medic/terapeut
daniel4
buna seara!ma numesc daniel si am 19 ani! ultimul meu contact sexual a avut loc pe data de 21 mai 2010! dupa vreo 2 zile am inceput sa am dureri in zona pieptului penisului si usturimi la urinare de imi venea sa urlu!tot am asteptat sa vad daca imi trece facand baie zilnic dar in zadar!de ieri au inceput sa-mi iasa niste bubite rosii!parca da sa iasa sangele prin ele...si imi mai curge si un fluid albicios si urat mirositor!! astept un sfat domnule doctor!va multumesc frumos!o placuta!
0
14-06-2010, ora 21:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Papule perlate!!!
0
14-06-2010, ora 21:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Raspunsul de mai sus a fost pentru prima intrebare a lui constantin cosmin.
La a doua intrebare iti pot rasunde ca ai descoperit frenul preputului sau cum i se mai zice popular "ata" !!!
Felicitari !!!
0
14-06-2010, ora 21:41
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daniel4, ai contacta o boala cu transmitere sexuala !!
Mergi urgent la un dermato-venerolog!!!!
0
15-06-2010, ora 18:07
constantin cosmin
Nu este medic/terapeut
constantin cosmin
domnule doctor, dar frenul preputului este vreo boala sau este ceva normal si nu am de ce sa ma ingrijorez???
0
15-06-2010, ora 18:11
constantin cosmin
Nu este medic/terapeut
constantin cosmin
iar aceste papule perlate vor disparea cu timpul sau exista vreun tratament pt a le face sa dispara???
0
15-06-2010, ora 23:42
daniel4
Nu este medic/terapeut
daniel4
Domnule doctor am fost si mi-am facut analize la urina si din rezultatul analizei mi-a rezultat o infectie urinara!Am primit un tratament cu niste antibiotice Doxicilina de 100 mg parca! Inca de la prima pastila am inceput sa simt efectul acesteia adica ma ustura capul penisului...!Aviz celor care au probleme de genu acesta: Nu va jenati sa megeti la o consulatare la medic! Am sa va tin la curent cu tratametul pe care il urmez!
0
16-06-2010, ora 15:27
constantin cosmin
Nu este medic/terapeut
constantin cosmin
am aflat raspunsul in legatura cu frenul preputului, dar ramane valabila intrebarea cu papulele perlate..Va multumesc.
0
18-06-2010, ora 19:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru constantin cosmin:
Frenul este normal, papulele sunt normale, care este problema ta ???
0
21-06-2010, ora 15:05
bogdy9
Nu este medic/terapeut
bogdy9
Domnule doctor, acele bubite albe pt care ati spus sa spal capul penisului dimineata cu apa au trecut in aprox 4-5 zile.
Acum in legatura cu papulele perlate, cred ca incep sa dispara pentru ca mi se par ca cateva dintre ele au inceput sa dispara, dar problema este ca ma cam ustura pielea de sub capul penisului acolo unde am papulele si din papule cred ca a iesit umpic(foarte umpic) de sange..E vreo problema sau asa dispar ele?va rog sa-mi raspundeti
0
21-06-2010, ora 15:06
bogdy9
Nu este medic/terapeut
bogdy9
am uitat sa mentionez ca nu am avut contact sexual inca.
0
23-06-2010, ora 21:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca te masturbezi prea violent !
Ar fi bine sa te examineze un medic!
0
23-06-2010, ora 22:19
bogdy9
Nu este medic/terapeut
bogdy9
Aveti dreptate :))
Nu mai am absolut nimik acum.multumesc mult oricum..dar tot n-au disparut papulele :(
0
06-07-2010, ora 04:07
mihayz
Nu este medic/terapeut
mihayz
Buna,
Ma numesc Mihai am 15 ani, si de ceva tp incoace (1 luna mai exact) miau apartu pe capul penisului niste bubite albe precum cosurile de pe fata, nu ma jeneaza cu nimic, o zi se vad apoi nu se mai vad raman semne unde au fost si reapar la cateva zile cateodata apara cateodata nu.Initial am crezut k am luat aceste bubite in urma unu contact sexual dar gandidu-ma mai bine mi-am dat seama k leam avut dinaintea contactului sexual acesta fiind akm vreo 2 sapt.Ce credeti ca ar putea fi ?.
0
06-07-2010, ora 12:58
ursake
Nu este medic/terapeut
ursake
buna!ma numesc laurentiu!am 18 ani!amsi eu aceleasi bubite mici ca si cocoboy!am inteles nu e o problema asta!dar am pe exteriorul penisului multe bubite ca niste agnee dar nu pot fi sparte, nu ma deranjeaza, nu am probleme cu ele doar ca nu prea imi plac, am avut contacte sexulae!apar doar cand am erectie!este vreo problema?
0
06-07-2010, ora 21:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mihayz si ursake:
Probabil amandoi vorbiti de papulele Fordyce.
Nu reprezinta o boala.
Sunt normale!
0
07-07-2010, ora 20:57
mihayz
Nu este medic/terapeut
mihayz
ok, multumesc mult !
0
17-07-2010, ora 15:08
tgfy
Nu este medic/terapeut
tgfy
Salutare tuturor! Am si eu o mica problema... in urma cu aproximativ o saptamana am intretinut un raport sexual cu o colega de liceu (sex oral fara prezervativ si sex normal cu prezervativ - asa a dorit ea) si de 2-3 zile am un mic discomfort... am mancarimi in capatul penisului si periodic imi curge un lichid, asemanator spermei, dar nu este sperma. O fi ceva grav?

Va multumesc de atentie si astept un raspuns!
O zi buna tuturor!
0
25-07-2010, ora 21:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca ati facut o gonoree!
Mergeti urgent la dermatolog !!!
0
27-07-2010, ora 09:27
radu44
Nu este medic/terapeut
radu44
salut doctore am o problema si vreau parerea ta, as putea avea balanita si sunt nelamurit
am luat Nidoflor pentru aceasta problema pentru ca asa am auzit rezultate dar mi-e teama de ceva
La baza glandului unde se afla si cateva bubite mici albe ( care ar putea fi infectii de ciuperci cum am auzit eu ) este prezenta si culoarea "MOV" doar la baza penisului, preputul nu este iritat, e de culoarea pielii, doar baza glandului are o culoare ingrijoratoare si vreau sa stiu daca aplicand creme bune culoarea se va schimba si va reveni. multumesc.
0
27-07-2010, ora 20:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Salut radu44!
Nu inteleg de unde ne stim asa bine incat sa ne tutuim !!!
Aplica "creme bune" si o sa-ti treaca !
0
28-07-2010, ora 09:07
radu44
Nu este medic/terapeut
radu44
nu m-am tutuit cu dumneavoastra domnule midorin42, am crezut ca prin forum se creeaza o atmosfera mai prietenoasa. puteti sa-mi recomandati ceva care m-ar putea ajuta va rog si daca se poate cateva informatii in plus. multumesc pentru atentie.
0
30-07-2010, ora 08:42
radu44
Nu este medic/terapeut
radu44
am aplicat acel nodoflor cam de 4-5 zile si nu s-a schimbat nimic, va rog help
0
02-08-2010, ora 08:45
radu44
Nu este medic/terapeut
radu44
poi cine dracu apeleaza la dumneavoastra isi cam ia teapa, nu prea sunteti seriosi, am fost la doctor si a spus ca nu am nici o boala ( fungi infectie parafimoza balanita etc ) n-am nimic e culoarea movulie care o sa treaca si deja a mai trecut.
0
16-08-2010, ora 03:03
robinio
Nu este medic/terapeut
robinio
am si eu 3 alunite de culoare maronie asa...una langa alta una e cam maricica...alta micuta...alta minuscula...in zona bubiana...am rupt una acu 1 luna...are cv? multumesc !
0
17-08-2010, ora 23:32
Yay
Nu este medic/terapeut
Yay
Buna am 16 ani. Cred ca de pe la 11, 12 ani in jurul capului penisului am niste bubite albe foarte mici ce seamana cu cosurile cu puroi de pe fata.Nu ma deranjeaza si nu secreta nimica doar ca sunt inestetice si imi cam zguduie increderea in mine cu privire la viata sexuala. Din ce am cautat pe internet par a fi, , Fordyce spots" doar ca nu am gasit nimic in romana iar din documentele in engleza nu am inteles mare lucru cu privire la ele.Miar placea sa stiiu daca se pot trata cumva si daca imi puteti spune mai multe despre ele, asa ca sa imi fac o imagine generala asupra lor.Va rog sa nu ocoliti post-ul meu pentru ca mias dori neaparat parerea unui medic.
0
02-09-2010, ora 17:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru robinio:
Este necesar sa vada un dermatolog despre ce alunite este vorba.
0
02-09-2010, ora 17:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
PentruYay:
Stai linistit ! NU este necesar niciun tratament!
0
03-09-2010, ora 00:15
Yay
Nu este medic/terapeut
Yay
Si o sa treaca de la sine sau o sa trebuiasca sa traiesc cu ele toata viata?
0
08-09-2010, ora 17:42
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Vor trece de la sine.
Adaugă un comentariu / răspuns
179 comentarii 1 2 ..... 456 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar alunițele?
  • Aluniță sau cancer de piele?
  • MIT: Alunițele cu fire de păr nu sunt maligne (canceroase)
  • Alunițele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din alunițe noi, decât din cele existente deja
  • Alunițele și petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de alunițe și cancerul de piele
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  •