alunite albe pe interiorul pielii al penisului

179 comentarii 1 2 ..... 5 6
0
09-09-2010, ora 16:43
cocain
Nu este medic/terapeut
cocain
buna am 17 ani, si de 4-5 zile in timp ce ma urinez simt dureri, usturari si cind mi se scoala si apas pe capul penisului curge ceva asemanator cu sperma.aaaaaaaaajjjjuuuuuuttttatima va rog frumos ce sa fac? este ceva grav sau nu?
0
09-09-2010, ora 16:46
cocain
Nu este medic/terapeut
cocain
relatii sexuale am avut pe 27 august
0
16-09-2010, ora 17:53
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aveti o boala cu transmitere sexuala.
Mergeti urgent la un dermatovenerolog!
0
17-09-2010, ora 13:55
Digger
Nu este medic/terapeut
Digger
buna ziua, mi-au aparut niste bubite albe pe penis(piele) asemenea unor cosi micuti, si in plus la fel si la baza capului pe interior, nu stiu exact cum sa explic, dar sunt acolo de ceva vreme si vad ca nu incep sa dispara. As dori sa stiu daca exista vreun tratament pentru asta si daca este vreun pericol. Precizez ca nu ma mananca, nu ma deranjeaza in nici un fel.
Multumesc! Astept raspuns va rog
0
18-09-2010, ora 18:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cititi ce s-a spus pana acum despre acest subiect!
0
21-09-2010, ora 22:51
am o mica problema
Nu este medic/terapeut
am o mica problema
Buna ziua! Am o mica problema : cu 3 zile in urma am observat o umflatura sub capul penisului, moale, sub piele, ce disparea cand aveam erectie. Acum este ceva mai mare si cand penisul este in erectie este foarte tare(umflatura) si seamana cu un cos mai mare.Nu ma doare si nu ma jeneaza in nici un fel. Nu am avut pana acum nici un contact sexual. Daca stiti ce poate fi va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc anticipat!
0
01-10-2010, ora 07:26
Georged
Nu este medic/terapeut
Georged
Buna ziua as dori un sfat. Acum doi ani am avut o boala, cauzata din cate mi-a spus medicul la care am fost, de microbii de pe masina de tuns. Mi-au iasit niste cosuri mici albe pe penis si prin jurul lui.Am facut tratament si mi-au disparut majoritatea, mi-au ramas cateva dar nu ma deranjeaza cu nimic. Dupa putin timp dupa ce am terminat tratamentul mi-au aparut pe capul penisului niste mici unflaturi, ca niste cosuri dar fara nimic alb inauntru si care se pot vedea doar atunci cand mi se scoala.Acestea nu ma deranjeaza cu nimic dar ma gandesc sa nu fie o boala care se manifesta pe durata mai indelungata.
Am fost la un medic urolog, m-a consultat si mi-a zis ca nu am nimic. Uneri imi mai apare pe penis mici iritatii, se cojeste pielea si ma mananca, dar care in cateva zile dispar. Mentionez ca sunt casatorit si sunt fidel, deocamdata.
As dori un sfat bun! Va multumesc!
0
01-10-2010, ora 07:29
Georged
Nu este medic/terapeut
Georged
Tot eu de mai sus sunt, am uitat sa zic ca acele mici unflaturi de pe capul penisului le am si acum dupa aproape doi ani,
Inca o data va multumesc!
0
03-10-2010, ora 16:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru am o mica problema:
Posibil sa fie vorba despre un chist. Ar trebui sa va examineze un urolog sau un dermatolog.
0
03-10-2010, ora 16:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Georged:
Cel mai bun sfat vi l-a dat urologul: nu aveti nimic !
0
06-11-2010, ora 12:22
eu1993
Nu este medic/terapeut
eu1993
buna..v-am mai scris in urma cu aproape un an.v-am spus despre probema mea...si ati zis ca am fimoza...pina la urma am fost la doctor si mi-a zis ca nu e fimoza...mi-a zis ca e fimoza doar in caz de erectie si ca trebuie sa ma dau cu o crema (orice fel de crema) ca sa mi se obisnuiasca pielea.

va multumesc pentru sfaturile acordate
0
10-11-2010, ora 17:42
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu nu inteleg sensul frazei :"mi-a zis ca nu e fimoza...mi-a zis ca e fimoza doar in caz de erectie" !!!!
Pe noi nu ne intereseaza fimoza in erectie ???
0
17-11-2010, ora 22:21
valyca
Nu este medic/terapeut
valyca
miau aparut niste bubite ce seamana cu cosurile pe capul penisului sub piele, nu ma deranjeaza cu nimik, nu ma dor nu ma ustura absolut nimik. sa fie niste chisturi?.ast raspuns. multumesc
0
17-11-2010, ora 22:38
valyca
Nu este medic/terapeut
valyca
am uitat sa zic ca am avut un contact neprotejat cu cineva akum 3 zile...poate aparea si de la trasnspiratie?
0
21-11-2010, ora 11:30
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca sunt niste glande iritate. Spalati capul penisului in fiecare dimineata cu apa simpla.
0
27-11-2010, ora 16:56
constantin cosmin
Nu este medic/terapeut
constantin cosmin
buna seara. Am auzit ca daca te masturbezi ti se micsoreaza penisul. Este adevarat???
0
27-11-2010, ora 18:43
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu!
0
04-12-2010, ora 20:00
eu1993
Nu este medic/terapeut
eu1993
Aveti dreptate...darce mia spus doctorul acela adica, ca trebuie sa ma dau cu o crema (orice fel de crema) ca sa mi se obisnuiasca pielea.o sa mearga?.
0
08-12-2010, ora 16:20
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu nu cred !
Incercati sa masati inelul de strangulare cu Dermovate unguent de 2 ori pe zi, dimineata si seara timp de 7-10 zile.
0
09-12-2010, ora 19:45
valyca
Nu este medic/terapeut
valyca
am fost la dermato si mia zis sa ma dau cu pimafucort.mam dat au disparut si cate o data mai apar...ma dau cu pimafucort si dispar.am facut analizele care mia zis medicul dermatolog si rezultatul este negativ
0
12-12-2010, ora 00:21
eu1993
Nu este medic/terapeut
eu1993
si dupa ce ma dau cu Dermovate ar trebui sa imi treaca de tot sau numai pentru o perioada?
0
15-12-2010, ora 17:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru eu1993:
Daca nu trece, trebuie sa va faceti circumcizie!
0
16-12-2010, ora 20:52
Razvanjr
Nu este medic/terapeut
Razvanjr
Domnule doctor am o problema de la 2 saptamani dupa contact sexual miau aparut bubite rosi pe capul penisului care se vad doar de aproape dak te uiti cu atentie dar nu se simt aproape deloc la atingere si nu ma deranjeaza cu nimik chiar deloc si mai am si cateva bubite albe la baza penisului si aproape de cap pe exteriorul penisului care la fel abia se simt la atingere si nu imi provoaca nici un fel de disconfort care este sfatul dumneavoastra sunt ingrijorat astept raspunsul VA MULTUMESC!
0
26-12-2010, ora 17:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sfatul meu este sa mai cititi ce s-a spus pana acum aici!
0
27-01-2011, ora 16:41
marian2802
Nu este medic/terapeut
marian2802
Buna ziua! Domnule doctor, am o mica problema care ma freamata de ceva vreme... Vara trecuta am intretinut relatii sexuale, la o petrecere, cu o prietena din Brasov, eu fiind din Bucuresti (ne-am cunoscut pe internet si am avut ocazia sa ne intalnim la o petrecere data de niste prieteni comuni). Dupa ce am intretinut relatii sexuale cu ea, am aflat cu stupoare ca am Gonoree. Am fost la medic si mi-a dat un tratament cu Augmentin 1 gram. Mi-a zis sa iau o pastila la 12 ore, timp de 10 zile. Zis si facut... am urmat tratamentul si toate simptomele mi-au disparut (scurgeri, usturimi la urinare, dureri in timpul erectiei). Am terminat tratamentul pe la inceputul lunii august 2010. De prin luna Decembrie 2010, a inceput sa imi curga un lichid transparent, oarecum cleios. Are vre-o legatura cu Gonoreea de asta-vara? Nu stiu ce sa fac... analizele ma costa 35 RON si stau foarte prost cu banii... Am o prietena cu care sunt impreuna de 4 luni si am intretinut relatii sexuale cu ea inca din a 2a luna de cand suntem impreuna. Ea nu are nimic, dar eu am acele scurgeri inca din luna Decembrie. Am intretinut relatii sexuale chiar si de Revelion, cand aveam scurgeri, dar ea nu are nimic. Precizez faptul ca nu am folosit prezervativ niciodata in actuala relatie.

P.S. aceste scurgeri sunt in cantitati mici, cam de 2-3 ori/zi, dar ma sperie pentru ca nu am idee despre ce este vorba. Va rog frumos sa ma ajutati!

Va multumesc, cu stima si respect, marian!
0
11-02-2011, ora 00:29
boza01
Nu este medic/terapeut
boza01
am 17 ani nu am avut inca contact sexual..de cativa ani am aceasta problema des discutata "cosurile de culare alba" sub pielea penisului..problema mea este ca acestea nu sunt sub "cap" ci putin mai jos. sunt decat pe partea din fata pot fi stoarse si nu ma deranjeaza cu nimic. cand le storc iese un lichid alb. as vrea sa stiu exact daca este vorba de veziculele perlate ale penisului sau este ceva mai grav si mai ales cum pot trata asta. va multumesc
0
27-03-2011, ora 22:12
constantin cosmin
Nu este medic/terapeut
constantin cosmin
buna seara. am observat ca mi-au aparut niste pete rosii pe capul penisului. din ce cauza miau aparut si daca este ceva grav va rog sa ma anunta-ti. va multumesc.
0
28-03-2011, ora 15:04
constantin cosmin
Nu este medic/terapeut
constantin cosmin
mentionez ca nu am avut nici un contact sexual.
0
14-02-2012, ora 20:32
poloistul11
Nu este medic/terapeut
poloistul11
Buna seara, sunt elev, am 14 ani, aproape15, cls a 8-a. am pe suprafata pielii penisului un fel de alunite albe, oarecum in interior.nu ma deranjaza in nici un fel.NU am avut contact sexual.
Vreau sa stiu daca 1. e o boala
2. pot scapa de ele
*se vad mai accentuat cand penisul e in erectie; sunt prezente f multe, grupate, in partea stanga a penisului
Adaugă un comentariu / răspuns
179 comentarii 1 2 ..... 5 6

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar alunițele?
  • Aluniță sau cancer de piele?
  • MIT: Alunițele cu fire de păr nu sunt maligne (canceroase)
  • Alunițele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din alunițe noi, decât din cele existente deja
  • Alunițele și petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de alunițe și cancerul de piele
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  •