am inceput sa ma ingras de la contraceptive

23-08-2006
escu
Nu este medic/terapeut
escu
De aproape jumătate de an am fost nevoită să-mi schimb medicul curant. De aproximativ 8 ani am făcut tratament cu Novothyral şi Diane35. in urmă cu 2 luni am fost la un medic endocrin (nu contează numele) şi mi-a spus să intrerup tratamentul cu Novothyral. De atunci am inceput să mă ingraş (mănanc ca şi pană acum, doar carne slabă şi multe legume şi fructe), la sfarşitul zilei mă dor picioarele ingrozitor, in unele dimineţi mă trezesc cu picioarele umflate, tenul a devenit mai gras, părul se ingraşă foarte repede şi uneori am senzaţia de gat uscat, mă supără aerul respirat pe nas.
Toate acestea au legătură cu intreruperea tratamentului? La ce medic trebuie să mă adresez?
2 comentarii
0
25-08-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Fara indoiala, trebuie sa va adresati unui medic endocrinolog
0
28-08-2006, ora 00:00
escu
Nu este medic/terapeut
escu
Vă mulţumesc pentru răspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.