Anxietate/Atacuri de panica sau pur si simplu oboseala?

11-09-2018
Stefan Valentin
Nu este medic/terapeut
Stefan Valentin
Buna ziua. Am 16 ani, 1.78 m si 65 de kg. De ceva vreme am stari de panica in special cand ma uit in departare, au trecut deja 2 luni de la primele aparitii ale acestei probleme. Vara aceasta am avut un program de somn destul de tulburat. Au fost zile in care adormeam pe la 4-5 si ma trezeam pe la 13-15, dar oricum niciodata nu ma culcam mai devreme de ora 2 dimineata. Intr-o noapte, fiind destul de obosit am incercat sa ma culc si deodata cand am inchis ochii am simtit ca ametesc si ca o stare de panica se instaleaza in mine. Vreo 2-3 saptamani nu am mai dormit bine si mi-au aparut pungi sub ochi si de atunci nu mai pot scapa de ele si mereu ma simt obosit, ma uit in gol foarte des si nu ma pot concentra nici macar pe cele mai simple lucruri. Analizele mi-au iesit perfecte si pe langa asta am facut si o ecografie abdominala care a iesit de asemenea perfecta. Poate fi din cauza programului de somn pe care l-am avut sau exista o cauza mai serioasa la mijloc? Multumesc mult pentru timpul acordat.
2 comentarii
0
11-09-2018, ora 22:24
Stefan Valentin
Nu este medic/terapeut
Stefan Valentin
Am uitat sa precizez ca in momentul in care inchid ochii simt ca mi se zbat ploapele (aproape de fiecare data) si cand incerc sa adorm am spasme ale muschilor (uneori). Poate fi si lipsa unor vitamine?
0
12-09-2018, ora 21:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Analizele de Calciu le-ati facut?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.