Ce tratamente stiti pentru cresterea rapida a parului?

06-11-2011
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
Buna.
am o mare problema cu parul. inainte l-am avut lung dar din cauza ca imi cadea mult l-am taiat destul de scurt zic eu adica pana pe umeri, am facut un tratament si acuma nu imi mai cade asa tare...dar as vrea sa imi creasca mai repede deoarece parul meu creste incet de tot. stiti ceva metode cu plante sau ceva de genu?

Multumesc.
8 comentarii
0
03-04-2012, ora 11:15
raisuca
Nu este medic/terapeut
raisuca
buna ziua,
sunt destule tratamente naturiste pe net pentru cresterea parului si atenuarea caderii lui. Multa sanatate
0
20-04-2012, ora 18:05
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Anamarina, sora mea a folosit o crema impotriva caderii parului si rezultatul a fost ca i-a crescut parul lung foarte, foarte repede. Crema se gaseste la farmacie, este pe baza de petrol si costa vreo 20 RON, daca imi aduc bine aminte. Spune-mi daca te intereseaza, sa o intreb cum se numeste si de la ce firma este. Se foloseste o data pe saptamana.
0
25-04-2012, ora 10:46
missoana
Nu este medic/terapeut
missoana
Aceasta este solutia de care spune the_eye, cred :D : http://www.naturaplant.ro/produse/1001/Lotiune_regeneranta_pentru_par_Gerovital
0
26-04-2012, ora 14:36
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
the_eye ma interesiaza si daca poti sa imi spui exact cum se numeste crema ti-as fi recunoscatoare. Multumesc!
0
26-04-2012, ora 16:06
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@anamaria92

Crema este de la Vivanatura, scrie pe ea "formula Leonard Radutz - Crema de par cu extracte naturale si petrol impotriva caderii parului, fara parabeni - procesat la rece, 95% substante naturale". Pretul pe crema pe care a luat-o sora mea este de 22 RON. Poti sa o folosesti si de 2 ori pe saptamana. Sora mea spune ca parul ramane stralucitor dupa ce o utilizezi si ca timp de o saptamana nu mai ai nevoie sa te speli pe cap, asa de frumos ramane. Suna cam a reclama, dar eu doar o citez pe sora mea. :) Mai trebuie sa citesti instructiunile de pe tub despre cum se foloseste.

Mult succes!
0
30-04-2012, ora 22:10
anamaria92
Nu este medic/terapeut
anamaria92
multumesc :)
0
04-11-2015, ora 16:22
zizilea
Nu este medic/terapeut
zizilea
Imi cade parul de 2 ani si ma gandesc ca o sa se stabilizeze situatia, pentru ca nu o sa-mi cada parul la nesfarsit...
0
19-02-2016, ora 12:31
jepas
Nu este medic/terapeut
jepas
Parul poate sa cada de tot, ca doar in felul asta se instaleaza chelia. Uite aici un link de unde poti afla mai multe
http://forum.romedic.ro/prod/Cadere_excesiva_a_parului!Nu_gasesc_tratament!_047637.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • Sistemul limfatic are un rol esențial în regenerarea părului
  • Legătură între sistemul imunitar și creșterea părului
  • O nouă moleculă poate stimula puternic creșterea părului, conform unui studiu recent
  •