Chist ovarian?

11-01-2018
andreeagnand
Nu este medic/terapeut
andreeagnand
Buna ziua, am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala in octombrie la inceputul lunii. A fost primul meu contact sexual protejat desigur. Apoi in aceeasi luna menstruatia mea a fost inlocuita cu o scurgere maro deschis care a durat cateva zile. In noiembriepe 18 mi-a venit aproximativ normal doar ca nu mai aveam aceeasi cantitate, deoarece de obicei sangeram extrem de mult, dar acum nu a fost atat de mult ca atunci si durerea a fost si ea mult mai putina. In decembrie tot pe la inceput am avut aceeasi scurgere maro doar ca doar 2 zile. Apoi nimic. Luna aceasta astept sa vad daca imi vine. Am inceput sa am dureri mari de ovare dupa niste ceai si bidoane cu apa fierbinte ovarul stang a fost ok dar cel drept inca ma doare mai ales dupa ce urinez. Nu am mai avut contact sexual de atunci. Ce ar putea fi?
1 comentarii
0
11-01-2018, ora 20:02
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Poate părea incredibil dar eu cred că este totuși o infecție cu toate că ați fost protejată. Deflorarea se poate solda cu leziuni ce se pot infecta in lipsa igienei imediate. Mergeți la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.