colon iritabil, aproape in fiecare dimineata ma trezesc cu crampe la burta

11-10-2011
mihaela82
Nu este medic/terapeut
mihaela82
in urma cu doi ani am facut o colonoscopie iar medicul mi-a spus ca am colon iritabil, am urmat un tratament care atunci ma ajutat.dar de 4 luni aproape in fiecare dimineata ma trezesc cu crampe la burta si apoi sunt nevita sa merg la tualet.am facut examen coproparazitologic care este negativ, doamna doctor mi-a recomandat sa iau :debridat, spitomin, duspatalin, dar nu au nici un efect.va rog frumos sa-mi dati un sfat unde sa merg sau ce medicamente as mai putea lua.va multumesc
3 comentarii
0
11-10-2011, ora 21:27
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
De un regim alimentar nu v-a spus??
0
12-10-2011, ora 14:07
mihaela82
Nu este medic/terapeut
mihaela82
nu mi-a recomandat nici un regim.
0
13-10-2011, ora 17:42
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
De multe ori colonul iritabil isi are originea in anumite tulburari nervoase. Sotul dvs sufera de anxietate, depresie? Daca da, atunci asa s-ar putea explica de ce tratamentul luat nu a avut efect, in aceste situatii fiind necesar tratament anxiolitic dat de psihiatru.
Nu pot garanta ca aceasta este problema sa, e doar o posibilitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.