curbare penis

12-03-2007
mariralu
Nu este medic/terapeut
mariralu
in urma cu un an, tatalui meu (56 ani ) a inceput sa i se curbeze penisul din cate am inteles are probleme la urinare (datorita curbarii ) cat si durere la erectie. la ce dr. trebuie sa mearga si ce ar putea sa aiba, eventual o solutie. va multumesc
8 comentarii
0
12-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca tatal tau sufera de o induratie plastica a corpilor cavernosi (Boala Peyronie).
Tratamentul poate fi administrat atat de un dermatolog cat si de un urolog.
0
09-03-2009, ora 01:28
tronar
Nu este medic/terapeut
tronar
Salut!! Am si eu o problema, am 17 ani si am probleme cu penisul.Din punctu meu de vedere ce zic acuma este foarte grav deci va rog dak poate cineva sa ma ajute !!! Deci..., cand este in erectie sta ridicant in sus si, si mai grav mai e si curbat spre stanga 8-). Cand mi-am inceput viatza sexuala am crezut k sunt eu prea excitat si penisul este in erectzie prea tare si sunt disperat eu si bla bla bla, dar timpu a trecut si tot asa a ramas, dar mai grav am probleme in timpul actului sexual:1) nu o pot face din multe pozitzii.2) la pozitziile care pot, partenera acuza niste dureri 8-)si ma intrebam mereu(o fi din cauza mea??) si am zis hai sa mai las timpu sa treaca poate se obisnuieste si ea faze dastea, dar am asteptat in zadar, tot aceeas problema :|. Va rog ajutatzi-ma si pe mine!! Chiar am nevoie :) Ma putetzi contacta la idu: bboy_eu Cu Respect !!!
0
20-03-2009, ora 15:20
teutzu16
Nu este medic/terapeut
teutzu16
buna ziua am si eu 16 ani...am si eu o problema cu penisul cand este in erectie este curbat in jos.la 100 de grade aproape.ce asi putea face sa-L indrepT?..astept raspuns multumesc!!!
0
03-05-2009, ora 10:32
kata78
Nu este medic/terapeut
kata78
Buna ziua,
In urma cu 16 ani am cazut si am suferit o lovitura in zona penisului pe care nu am tratat-o cu seriozitate.In timp am observat ca zona de dupa lovitura intra in erectie mult mai greu.Am consultati diferiti doctori urologi si am facut infiltratii cu Hyason, dupa care cu Verapamil insa nu au fost rezultate.De asemenea am facut o cavernografie unde s-a putut vedea induratia corpilor cavernosi.Va rog sa-mi spuneti daca stiinta a avansat, daca au aparut tratamente mai bune pentru rezolvarea acestei probleme.
0
07-05-2009, ora 17:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Intrebati un urolog!
0
07-05-2009, ora 19:45
kanyewest
Nu este medic/terapeut
kanyewest
am inteles ca aceasta proflema apare de la prea multa mastrubare. si ca penisul se curbeaza... vreau sa stiu daca e un mit sau e adevarat.
multumesc
0
08-06-2009, ora 17:49
amgsport
Nu este medic/terapeut
amgsport
Buna ziua! am 15 ani si am o problema!!!
E cam asa: nu e drept si este inclinat spre stinga!!! ce se poate de facu?
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine

http://img191.imageshack.us/img191/5715/eacavoua.jpg
0
08-06-2009, ora 17:50
amgsport
Nu este medic/terapeut
amgsport
Buna ziua! am 15 ani si am o problema!!!
E cam asa: nu e drept si este inclinat spre stinga!!! ce se poate de facut ca sa fie drept?
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine

http://img191.imageshack.us/img191/5715/eacavoua.jpg
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •