de ce nu simt nevoia sa ma culc cu ea? o iubesc f mult, dar dorinta nu exista. | Forumul Medical ROmedic

de ce nu simt nevoia sa ma culc cu ea? o iubesc f mult, dar dorinta nu exista.

11-11-2012
alexxx82
Nu este medic/terapeut
alexxx82
o iubesc dar nu mai simt nevoia sa ma culc cu ea.suntem tineri 26eu 28 ea, suntem impreuna de 1an.
8 comentarii
0
11-11-2012, ora 15:06
paola alexandra
Nu este medic/terapeut
paola alexandra
pai in primul rand intreaba-te pe tine insuti daca o mai iubesti, daca mai simti ceva pentru ea sau daca o consideri doar o prietena(adica o iubesti foarte mult dar ca pe o prietena nu ca pe o iubita). de asemenea poti avea un nivel scazut de testosteron in cazul in care o iubesti dar nu simti nevoia sa faceti dracoste deci fa-ti o analiza in care sa verifici nivelul testosteronului. posibilitatea ca rutina sa faca sa dispara aceasta dorinta mergeti singuri un week-end al munte, schimbati ceva si poate va fi mai bine.
0
11-11-2012, ora 18:59
alexxx82
Nu este medic/terapeut
alexxx82
multumesc pt sfat...m-am intrebat aproape in fiecare zi.si pot sa spun ca o iubesc...nu suport sa o vad trista, as face orice pt ea..e o fata minunata si nu as suporta sa nu o am langa mine..are f multe calitati si chiar sunt un norocos ca o am, ma mandresc cu ea, inca sunt gelos(in limite permise)asa ca o iubesc profund nu doar ca pe o prietena.ms oricum pt parere.o seara frumoasa...
0
12-11-2012, ora 09:31
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Buna, exista atracţie sexuală pentru alte persoane? Dacă nu, este o problemă de libidou, iar dacă te confrunţi doar cu o atracţie scăzută pentru prietena ta, atunci este vorba pur şi simplu de un grad de habituare şi acomodare la plăcerea interpersonală. Din ceea ce scrii se observă că domină planul sentimental, probabil aţi trecut printr-o perioadă de explorare sexuală destul de persistentă?
0
12-11-2012, ora 10:01
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Pentru apetitul sexual şi implicit pentru erecţii de durată, este important şi libidoul, ce are la bază factori fiziologici care pot fi antrenati de la nivel psihologic. Pe lângă un stil de viaţă sănătos, mai ales prin sport, vă recomand:
0
12-11-2012, ora 10:02
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
-O auto-analiză a momentelor în care vă aflaţi în compania unei femei. Vă simţiţi îngrijorat, vă este teamă să pierdeţi erecţia?-Relaxarea şi detaşarea de probleme. Stresul în general produce disfuncţii erectile şi anxietate.
0
12-11-2012, ora 10:03
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
-Antrenamentul fanteziilor (atunci când sunteţi în timpul actului sexual, gândiţi-vă la tot ce este mai "bun". Mintea trebuie ocupată într-un mod cât mai... productiv.
0
12-11-2012, ora 10:04
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
-Comunicăţi cu partenera despre lucrurile care produc satisfacţie. Dacă nu vă simţiţi confortabil, atunci este mai puţin probabil să obţineţi performanţe sexuale.
0
12-11-2012, ora 13:59
alexxx82
Nu este medic/terapeut
alexxx82
multumesc pt raspunsul atat de complex...nu nici fata de alte pers nu ma simt atras..chiar nu ma gandesc deloc la asta, tin sa mentionez ca trec printr-o per stresanta.in ceea ce priveste comunicarea noi comunicam, nu avem retineri, ne cunoastem fanteziile, stim reciproc ce ne place, si repet inainte de aceasta per aveam o viata sexuala excelenta.uneori faceam adevarate nopti albe, ma uitam la ea si gata imi vn sa sar pe ea de fata cu toata lumea, nu mai tineam cont:)cred ca problemele pe care le am au dus la dezinteresul asta..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: