durere de mijloc care radiaza pe piciorul stang

28-08-2009
camelia oprea
Nu este medic/terapeut
camelia oprea
Inca de acum 10 ani cand am ramas gravida cu primul copil m-am pomenit cu aceasta durere care a fost pusa atunci pe seama sarcinii. In ultimul an a devenit din ce in ce mai prezenta. Durerea apare mai acut noaptea cand nu mai ma pot misca in pat de la mijloc in jos. Daca incerc sa misc usor piciorul nu mai pot din cauza durerii. In ultimele 2 luni durerea s-a localizat si pe picior.mai precis coapsa si inghinal.daca stau intinsa in pat si ridic si indoi piciorul stang , in zona de jos a coloanei se aude un zgomot puternic- ca o trosnitura. Acelasi lucru se intampla si daca stand in picioare indoi corpul stanga -dreapta(incercand sa fac exercitii de gimnastica). Trosnitura se aude in zona de la baza de jos a coloanei si pana in zona mijlocului- zona bazinului.Uneori ma doare in zona rinichiului stang- nu neaparat coloana ci mai mult de la fesa in sus. In timpul zilei durerea este ca o apasare, ca o zona incordata si uneori este insotita in zona bazinului- la noada- de o senzatie de usturime sau arsura. Va rog mult sa incercati sa mi raspundeti si mie, mai ales ca pana la anul cand am posibilitatea sa ma intorc in tara - nu stiu cui sa ma adresez in tara unde ma aflu. Precizez ca am 1, 52 m si 45 kg.deci nu cred ca din cauza greutatii as putea avea ceste probleme
va multumesc mult
3 comentarii
0
28-08-2009, ora 18:28
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic homeopat cu experienta, afectiunea dvoastra este vindecabila cu ajutorul homeopatiei. In strainatate gasiti homeopati destui, consultati insa unul care face homeopatia clasica.

In tara va recomand de ex. pe Dr. Gheorghe Jurj in Timisoara, Dr. Pavel Chirila in Bucuresti (Clinica Christiana), Dr. Sorina Soescu in Constanta, Dr. Sorin Cadar in Pitesti, Dr. Adrian Alecu in Tg. Mures.
In Bucuresti mai sunt multi homempati buni, din pacate nu-i cunosc pe toti.

Adresele le gasiti in internet si cartea aurie.
CENTRUL CHRISTIANA MEDICINA SOCIALA
Sos. Pantelimon, nr.27, sector 2,
Tel.: 252 78 55, Fax: 252 59 28
Bucuresti
1
11-09-2009, ora 20:34
dmarinela
Nu este medic/terapeut
dmarinela
Draga Camelia afectiunea ta poate fi natura neurologica adica durerea sa vina de la coloana.Consulta un medic neurolog si eventual sa faci un RMN la coloana sa ai un diagnostic.Sper sa nu fie ceva grav sa se rezolve doar prin tratament medicamentos si eventual prin tratament fiziobalneo-climateric.Nu mai face gimnastica gen aerobic, la aceste dureri trebuie kineto -terapie.Multa sanatate.
0
16-11-2009, ora 00:31
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna seara am si eu o problema de cateva luni.de la o ridicatura am simtit intre picioare zona inghinala mai jos o plesnitura ca o fulgeratura urmata de o usturime puternicaintre picioare la osul pubian.am facut un film la bazin am crezut ca mi sa fisurat cv os dar azis ca de la reumatism usturimile alea miau coborit incet si acum mia ajuns la coloana la noada.simt si inauntru asa ca un puls si seara noaptea ma doare parca tot piciorul partea stanga sa intimplat sa fie cv articulatii nervi de la incheietura piciorului mia dat medicul crema rubifen dar usturimile astea continuu ma deranjeaza am fost si la ginecolog nu e problema arsurile astea le simt in oase si totul de la ridicatura aia sa fie cv la ligamente am avut si usturime la urinare atunci am fost la analize la urina au iesit bn mia dat cv antibiotic si mia mai trecut.va rog sami dati un sfat.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  •