Durere in spatele genunchiului

13-05-2008
mcbota
Nu este medic/terapeut
mcbota
Am 38 ani si de ceva timp indelungat, am o durere permanenta in dosul genunchiului cu reflexe si pe soldul drept si care da o senzatie de amorteala.Am facut un RMN la coloana, crezand ca e ceva de hernie dar nu e nimic.Durerea se accentueza la stat in picioare mai mult de 10 minute si cand stau jos reflecta parca din soldul drept.Care ar fi o solutie de depistare?Uneori durerea coboara pana la varful degetelor!Multumesc
2 comentarii
0
13-05-2008, ora 00:00
MACKANZIE
Nu este medic/terapeut
MACKANZIE
nu stiu cu ce te poate ajuta sfatul meu dar iti pot spune ca nasa mea are aceste sintome si are coxartroza desi nu e cazul tau sper ca ti-am dat un indiciu.Ea a fost la un medic ortoped si a facut trat. si fizioterapie desi nu a ajutat-o cu nimic.Vrea sa-si puna proteza care ar ajuta-o desi e cam scump.Binenteles ca poti avea cu totul altceva ia asta ca un reper eu nu sint medic si parerea mea e irelevanta.Multa sanatate.
0
13-05-2008, ora 00:00
mcbota
Nu este medic/terapeut
mcbota
Multumesc ptr raspuns!Si eu am facut si fizioterapie si injectii, dar nici un rezultat!Atazi mai merg sa caf o ecografie sa vad poate desopera medicii ceva!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: