Dureri de cap

26-10-2016
Mailer
Nu este medic/terapeut
Mailer
Buna ziua. Acum aproximativ un an avand un job in mediu rece mai precis in frigiderul unui abator am resimtit dureri puternice de cap, nestiind cauza am continuat sa ma duc la munca cu capul neacoperit o perioada, timp in care capul ma durea tot mai tare. Dupa o perioada mi-am dat seama de cauza durerii si am purtat fes o perioada durerea disparand. Problema e ca in urma cu aproximativ o luna si ceva am stat afara cu capul neacoperit, durerea de cap reaparand. De atunci port fes si ma protejez non stop dar durerea nu incedeaza decat rareori. Va rog puteti sa ma ajutati sa imi explicatii cauza durerii si daca se poate un tratament ceva sau niste sfaturi. Va multumesc!
2 comentarii
0
31-10-2016, ora 23:18
Mailer
Nu este medic/terapeut
Mailer
Durerea nu cedeaza, m-ar putea ajuta cineva cu ceva sfaturi sau nu stiu un tratament ceva pentru a scapa de aceasta problema?
0
21-11-2016, ora 00:07
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca durerea nu cedeaza, este necesar sa consultati un medic neurolog, Acesta va va spune ce investigatii sa faceti si va va da un tratament.Va recomand sa schimbati locul de munca.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •