dureri de cap in parte stanga

11-04-2014
miha1985
Nu este medic/terapeut
miha1985
buna ziua,
Am o durere de cap in partea stanga.durerea incepe langa tampla apoi ma doare ochiul stang, urechea si ceafa.Inainte aveam aceasta durere dooar cand ma enervam.de 2 zile aceasta durere persita zi si noapte.Am momente cand este durere mare in rest este o durere suportabila.Dimineata este mai mare si nu pot tine capul aplecat.
Am si pierderi de memorie, adica plec dintr-o camera sa iau un anumit lucru ajung acolo si nu mai stiu dupa ce m-am dus.Imi aduc aminte numai daca vad acel lucru.
Eu in toamna am avut un mic incident, spargeam niste lemne si mi-a sarit o bucata de lemn in cap insa nu mai stiu daca pe partea dreapta sau stanga, stiu doar ca atunci am ametit un pic dar totul a trecut.
va rog frumos sa ma sfatuti ce anume sa fac!
cu stima,
Mihaela
1 comentarii
0
18-04-2014, ora 20:46
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Intai luati un tratament simptomatci, adica niste antiinflamatoare cateva zile. Daca durerea persista mergeti la un consult la neurologie si faceti un computer tomograf cranian. Aveti grija ca este posibil ca durerea de cap si uitatul sa fie si din cauza oboselii, a stresului, a surmenajului sau a unor suparari daca ati avut cumva asa ceva. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •