tensiunea inimii marita, durerea de cap, ameteli, batai puternice ale inimii

19-12-2012
Emanuel usanu
Nu este medic/terapeut
Emanuel usanu
Buna seara ma numesc emanuel am niste intrebari:
1.am fost la 5 Doctori pana acum si toti miau zis ca inima mea e sanatoasa tun dar eu nu inteleg dc mi se mareste tensiunea zilnic am doar 21 de ani si problema persista da 3 ani in fiecare zi mi se mareste Doctorul mia dat pastile concor de 5 dar nu isi prea mai fac efectul ce ziceti pot sa imi iau optitensin?
2.ore mai am sansa sa fiu iar ca inainte ca la varsta da 18 ani.
3am stari asa ma doare capul, tamplele, ametel, puncte albe, si noapte mio ia inima la viteza...si cu concoru de 5 ce ziceti il pot mari la concor de 7, 5 ? va rog dati-mi un raspuns pe categorii multumesc si va doresc sanatate
6 comentarii
0
19-12-2012, ora 08:54
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Daca medicii cardiologi au spus ca inima este sanatoasa, iti recomand un produs din plante medicinale cu actiune linistitoare asupra inimii si a sistemului nervos vegetativ. Este vorba despre capsule Calmocard, din care sa iei cate 3 capsule pe zi, timp de 3-6 luni.

Multa sanatate!
0
19-12-2012, ora 09:24
Emanuel usanu
Nu este medic/terapeut
Emanuel usanu
daca iau pastilele astea calmocard nu trebuie sa ma mai consulte un Doctor pot sa le iau asa fara sa merg la Doctor nu e periculos ?
0
19-12-2012, ora 09:52
Emanuel usanu
Nu este medic/terapeut
Emanuel usanu
si inca ceva din 4 in 4 ore se administreaza sau cum se admi nistreaza pastilele va rog raspundeti va multumesc
0
20-12-2012, ora 14:59
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Esti un tip mai plinut cumva? Ai luat in greutate rapid in ultimul timp? Acest factor poate creste tensiunea si simpla pierdere a kg in plus va remedia problema.
0
20-12-2012, ora 18:32
Emanuel usanu
Nu este medic/terapeut
Emanuel usanu
nu cu kg stau bine am 67 de kg asa le am tot timpul cand ma cantaresc.
0
16-08-2013, ora 14:28
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Buna ziua, cel mai indicat ar fi sa faceti un consult la un cabinet de fitoterapie.
Capsulele Calmocard au in compozitie plante medicinale cu efect cardiotonic, vasodilatator coronarian, antiaritmic, hipotensiv, sedativ.Se recomanda pentru cardiopatie ischemică şi hipertensiune arterială forme uşoare şi medii, afecţiuni cardiace funcţionale (palpitaţii, tahicardie, oscilaţii tensionale, dureri precordiale), sechele postinfarct miocardic.
Contraindicaţii: nu se recomandă copiilor sub 10 ani (efectele asupra copiilor mici sunt insuficient studiate) şi în caz de hipersensibilitate la oricare din ingredientele produsului.
Efecte secundare şi interacţiuni
Acest produs se poate utiliza concomitent cu alte medicamente.La dozele recomandate nu au fost semnalate efecte secundare.
Se administreaza 1 capsulă de 3 ori pe zi, la 2 ore după masă. În caz de tahicardie sau creşteri tensionale pe fond de stres crescut se administrează câte 2 capsule de 3 ori pe zi, timp de 3-4 zile.
Durata unei cure este de 3-6 luni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipertensiunea
  • Hipotensiunea
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • Durerea de cap după somn
  • Efectul magneziului asupra tensiunii arteriale (meta-analiză)
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  •