Dureri inima si cap

29-10-2019
Fryda
Nu este medic/terapeut
Fryda
Buna seara.Am dureri de inima si ma doare si dupa cap.Am oboseala cronica, somnolenta, am slabit.Am facut analize sange totul e ok.Am facut tomograf e ok.Am facut ekg si ecografie cord e ok.Ce ar putea fi?
2 comentarii
1
01-11-2019, ora 14:05
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Inima nu doare. Durerile pot fi toracice, dar nu orice durere toracica este data de inima, mai precis boala coronariana. Ex: In angina pectorala, durerea poate iradia in diverse locuri, cel mai frecvent la baza gatului. Reluati analizele, si mergeti la un medic internist. Si apoi daca va trimitere la cardiolog repetati si EKG-ul. Cu cat avem mai multe electrocardiograme fie ele din trecut sau acum, ne putem da seama de evolutia manifestărilor electrice de la nivelul inimii, si daca functioneaza sau nu corect.
0
10-12-2019, ora 10:38
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Poate fi o boala neurosomatoforma sau nervoasă, mai pe scurt, cauzată de stres. Mergi la un psihiatru !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici