Junghiuri în piept, palpitatii, probleme respiratie

08-01-2021
Heloo
Nu este medic/terapeut
Heloo
buna ziua. De aproximativ 2 luni ma confrunt cu mai multe probleme medicale. Totul a inceput intr o dimineata dupa ce am fumat 2 țigări și am baut o cafea am început sa am palpitatii si probleme cu respirația. Trebuia sa casc altfel aveam impresia ca nu imi ajunge aerul (din 2 în 2 minute). După câteva zile am început sa am junghiuri in zona inimii și o durere apăsătoare în piept in spatele sternului. Doctorul de familie mi a dat aspacardin, calciu zinc, și sedativ pc...degeaba. am făcut raze la plămâni nu am nimic. Am făcut ecografie abdominala în afara de acid în stomac pt care iau controloc și motilium totul e bine. La cardiologie totul e bine doctorul mi a recomandat magnerot.. tot degeaba..aceleași stari. Efectiv nu știu ce sa mai fac și ce sa mai iau. A mai pățit cineva asa?
2 comentarii
0
09-01-2021, ora 17:46
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Spuneti aceste probleme dar nu spuneti inaltime, greutate , virsta . Pt ca pot banui ca sunteti supra ponderala, mai intii slabiti pina la greutatea optima, nu mai mincati alimente ce provoaca balonarea, lasati fumatul pt altii, faceti sport , luati -va o banda fitnes si daca nu reusiti merge-ti la un psiholog pt tratare anxietate, Numai bine.
0
09-01-2021, ora 20:10
Heloo
Nu este medic/terapeut
Heloo
Am 25 de ani, 1, 60m și 54 de kg. De când au început simptomele nu am mai fumat sau baut cafea. Iar sucuri acidulate aproape deloc. Totuși simptomele continua
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile în piept?
  • De ce apar palpitatiile?
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  •