E buna bicicleta medicinala spinning ca sport zilnic?

29-04-2022
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
De la 1 mai mi-am propus sa incep sa fac sport regulat la bicicleta medicinala spinning.Vreau sa vad daca mă ajută sportu la creier l dar și așa pt sănătate.Sper sa și reușesc să fac asta.
E ok sa fac așa sport?Mie cel mai facil cu bicicleta de camera.
Cat ar trebui sa fac sa se cunoască rezultate la slăbit și la creier?
Doctorul meu psihiatru tot îmi zice mereu să fac sport și că sportul mă va ajuta.Asa e?
2 comentarii
1
01-05-2022, ora 21:32
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Sportul în aer liber înseamnă mult mai mult decât o bicicletă de cameră. Nu numai mișcarea ajută, dar și aerul curat e hrană pur și simplu pentru creier. Vremea e de-acum frumoasă și permite mișcarea în aer liber.
2
06-05-2022, ora 16:51
360
Nu este medic/terapeut
360
stii engleza ? daca stii, vezi ca gasesti studii pe nih punct gov despre efectul sportului cardio asupra celor bolnavi. nu are rost sa pui intrebari de fiecare data cand ai o curiozitate. incearca sa cercetezi tu.

daca nu stii engleza, foloseste google translate pt site-uri si iti va face acesta traducere din engleza in romana. sunt destul de bune traducerile, chiar aproape de perfectie. desigur e nevoie sa ai ceva cunosinte de engleza (minime cunostinte) pt a face cautarile pe google in engleza
mergi pe translate punct google punct com apoi din pagina selectezi websites, unde introduci adresa paginii web (linkul) pt traducere. apoi evident selectezi limba in care doresti traducerea

succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul