Escapelle- o lamurire?
Bună. Am 18 ani și aș dori niște informații. Anticoncepționale nu iau, am luat la un moment dat ca tratament pentru ovare polichistice date de ginecolog, dar asta a fost înaintea începerii vieții sexuale care s-a întâmplat relativ recent. În general avem grijă, însă pe 31 dec.-1 ian. s-a întâmplat ghinionul de a se rupe prezervativul, ejacularea s-a întâmplat în interior însă o parte din lichidul ejaculat a căzut, fiind eu deasupra. La 1-2 ore am luat escapelle la recomandarea farmacistei. Îmi urmăresc menstra destul de atent, este regulată, uneori poate 1 maxim 2 zile intârzie conform calendarului meu; am apelat și la calculatoare online pentru a vedea alte variante și toate au indicat faptul că zilele respective au fost nefertile, ca și în calendarul meu, ultima menstruație fiind pe 24-28 dec.Am citi prospectul, m-am informat, sunt conștientă de urmările pastilei. Întrebarea mea este cât de eficientă este această pastilă, și dacă ar trebui să îmi fac griji?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 24postinor 2?
- 40sunt insarcinata? Va rog mult, un raspuns
- 5Test sarcina pozitiv dupa un minut, pe prospect... rezultatul apare dupa 5-10 min
- 2pot ramane insarcinata?
- 6Am simptome de sarcina... sunt insarcinata ?
- 1insarcinata fara penetrare?
- 3Exista riscul unei sarcini?
- 5este posibil sa fiu insarcinata?
- 5ramai gravida daca nu ai ciclu si alaptezi dupa sarcina?
- 5nume pilula de a doua zi...
- 0sunt insarcinata ?
- 1imi este greu sa identific perioada fertila. Este vreo sansa sa ramin insarcinata?
- 1sunt gravida?
- 3pot ramane insarcinata?
- 1Pilula de a doua zi
- 7ovulatie si lichid seminal
- 1Poate fii insarcinata?
- 2Pilula Escapelle
- 4Intarziere ciclu
Mai multe informații despre: sunt insarcinata? pilula de a doua zi
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
