mancarimi pe tot corpul

19-11-2012
diana1111
Nu este medic/terapeut
diana1111
De cativa ani am aceste simptone dar am continuat sa le neglijez.Am 18 ani, si am mancarimi la nivelul pielii pe tot corpul de fiecare data cand ma sperii, ating ceva fierbinte, la caldura foarte mare, cand am emotii sau ma enervez.Mancarimile nu persista decat pana in momentul in care ma linistesc. si atunci cand ma scarpin ma rosesc la nivel local. Care credeti ca este cauza acestor mancarimi???sunt pe sistem nervos?as dorii macar un indiciu inainte de a consulta un dermatolog.
2 comentarii
0
19-11-2012, ora 23:49
diana1111
Nu este medic/terapeut
diana1111
Si as mai adauga ca am tensiunea 10-5/6, care mi s.a spus ca este mica, daca va poate folosii cu ceva
0
20-11-2012, ora 08:30
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. mancarimile CUM bine-ai scris sunt pe baza nervoasa...citeste pe Google despre PSORIAZIS si vezi..?!?

2. tensiunea e f. mica dar, am avut-o idem si la fel toata viata, DOAR ca trebuie "tinuta" sub control.
(urmareste CAND te superi.la cat iti scade tensiunea)..pt ca mie imi scade mult..
CE? fac..atunci beau multe lichide: apa, supe, ceaiuri, sucuri etc...NU uit asta, niciodata!
cele bune,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •