miopie forte
baietelul meu are 6 ani si trei luni, iar la virsta de un an si jumatate a fost diagnosticat cu acest diagnostic. La inceput a avut -4, 5 sferic cu -1, 5 cilindric iar in prezent am ajuns la -12sferic cu -2, 5 cilindric. Mergem odata pe an la control la Bucuresti dar nu mi se da nici o speranta. As vrea daca se poate sa imi recomandati citeva exercitii pe care as putea sa le fac acasa cu cel mic. Eu sunt optimista si am speranta ca tehnologia va avansa si la maturitate vom scapa de aceste dioptrii foarte mari.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Miopia si nasterea
- 6Miopie - copil 10 ani
- 5Am o miopie cu dioptrii diferite
- 5de 5 ani... miopie + strabism
- 2Evolutie miopie - orbire
- 5am miopie, vad ca niste fire de par...
- 2ochi uscat
- 9miopie forte OD
- 3miopie si durere de cap uneori
- 2Lentile de contact (miopie)
- 3Operatie miopie
- 3e periculos sa nasc natural daca am miopie?
- 0Palpitatii, ingreunare vedere la ochi drept cu miopie
- 1miopie
- 1Intrebari post-operatorii operatie corectare miopie
- 0Purtare ochelari
- 2Miopie.
- 0Miopie -0, 50 ambii ( Purici și flocoane )
- 1Miopia - Imi explica cineva de ce creste dioptria mult?
Mai multe informații despre: Miopia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: