Nu am idee ce este

20-08-2008
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
Buna ziua am şi eu o problema mi-a ieşit pe partea deaptă a penisului o pată roşie, si nu stiu ce este, nu ma manîncă, nu ma ustura, nu nimic doar cu vederea se deosebeşte(precizez ca nu am facut sex cu vreo fata sau "curva" ).
Am fost la medicul de familie, mi-a dat trimetere la un medic(ea) dermatolog, am fost la medic(ea) si mi-a prescris ca am D-de contact(??????) si mi-a dat un unguent sa-l folosesc numit fucidin h (?????) l-am folosit cum a specificat, am fost din nou sa ma verifice, din nou la final si a specificat sa imi mai dau cu unguentul respectiv inca 3 saptamani si sa astept, sa terminat cele 3saptamaini am asteptat inca o luna (oricum in perioada din primele 4 saptamani s-a mai micsorat pata respectiva, cu putin) m-am dus din nou si a spus sa mai astept ca o sa-mi treaca.
Am asteptat aproape un an si nimic pata respectiva e la locul ei (si am uitat sa mai specific dar am cam la fel si pe mana dreapta si nu este mare cam 1mm) ce sugerati sa fac acu sa cumpar unguientul respectiv din nou sau sa ma duc din nou la medicul respectiv.ufff., ce sa ma fac????
va rog frumos ajutor!!!1
nu ma lasati prietena insista de juma si ceva de an sa fac dragoste cu ea(si nu pot din cauza asta), ce sugerati?????? va roggggggg.ma-m cam saturat de doctora respectiva sa ma duc mereu la ea sa ii arat si sa spuna ca va trece...
multumesc.


va rog ajutati !!!
8 comentarii
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
de ce nu mai consulti inka o parere a unui doctor dermatolog?
0
20-08-2008, ora 00:00
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
tot la doktora respectiva??? :-?
0
20-08-2008, ora 00:00
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
dar pe aici nu sunt doctori sa aiba vre-o ideee ????
0
20-08-2008, ora 00:00
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
nu moare pt 10 secunde ca ma indrumeaza si pe mine
0
22-08-2008, ora 00:00
flutturrash
Nu este medic/terapeut
flutturrash
Buna ziua
Poate veti rade dar eu cred ca ar trebui sa mergeti la preot sa va citeasca o rugaciune de dezlegare. O boala dermatologica ar fi trebuit sa cedeze la tratament in aceasta perioada.
0
22-08-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua ! Mai ai si alte manifestari? Ar trebui sa faci si investigatii, este posibil ca etiologia leziunilor descrise de tine sa fie o alta : micotica, imuna( B. Behcet, Sdr Reiter) si atunci tratamentul este diferit ; nu este gresit sa mai ceri o a doua opinie medicala;numai bine
0
22-08-2008, ora 00:00
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
multumesc, o sa ma duc la medicul de familie sa i-mi fac alta trimitere
multumesc inca odata.
0
26-08-2008, ora 00:00
mishckaa
Nu este medic/terapeut
mishckaa
vrei sa dispara definitiv?dar asta nu rezolva cu totul problema si daca dispare nu neglija faptul ca este doar o eruptie cutanata datorata unei infectii sau boli.pune mana si ia papadie uscata si amestec-o cu crema de galbenele si catina. da-te seara si lasa pana dimineata sa actioneze acolo cu niste tifon steril.spala-te cu ceai de musetel si mai vb peste o sapt.dar du-te la un medic bun pt a rezolva.problema ta e mai mult decat estetica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •