o mica usturime la urinare = infectie urinara? | Forumul Medical ROmedic

o mica usturime la urinare = infectie urinara?

15-07-2011
alexander94
Nu este medic/terapeut
alexander94
Buna ziua,
aseara am observat o mica usturime la urinare iar azi am senzatii de arsura la urinare..NU prezint scurgeri de sange in urina sau altceva suspect..
Ce poate sa fie?imi este frica sa ma duc la doctor.
5 comentarii
0
15-07-2011, ora 13:42
alexander94
Nu este medic/terapeut
alexander94
Mi s-a mai spus ca este ceva normal..ca elimin nu stiu ce nisip de la rinichi..si mi s-a recomandat sa ma spal cu ceai de musetel pe gland..este adevarat?
0
15-07-2011, ora 15:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu cred ca ti-a spus cineva asa ceva, , , ,
Mergi la urolog, fa-ti analize ale urinei si eventual si ecografie pelvina.
Poate fi de la rinichi, nisip, pietre etc dar pot fi si alte cauze care numai de la medic le afli.
Cum sa-ti fie frica?? Da ce crezi ca-ti face? Iti spune numai ce analize sa faci. Si apoi medicul nu sta cu sataru la usa si e pus acolo pentru preventie si rezolvare boli, nu se duce nimeni sa se laude.
Sanatate!
0
15-07-2011, ora 15:11
alexander94
Nu este medic/terapeut
alexander94
Nu se poate sa fie ceva de la rinichi deoarece cum am mentionat si mai devreme nu urinez cu sange..daca urinam cu sange era ceva de la rinichi..cred ca ma paste o candidoza..deoarece acum 2 saptamani o femeie "usoara" mi-a facut sex oral neprotejat..dar dupa 2 saptamani sa apara candidoza?este posibil?
0
15-07-2011, ora 15:26
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poate ai facut infectie urinara..sau o Bts..mergi la dermato-venerolog..
0
15-07-2011, ora 15:46
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Vad ca te cam pricepi dar nu la medicale...bine ca ai scris pe forum...
La rinichi, daca ai probleme, semnul nu este neaparat sa faci pipi cu sange...
Floare albastra ti-a spus bine, avand in vedere completarea ta, mergi la dermato-venerolog, e aproape sigur ca ai luat ceva la contactul ala sexual.
Departe de mine sa fac vreodata morala pe forum, fiecare face ce vrea, dar sa nu uiti pentru toata viata ta, ca contactul sexual oral fara prezervativ, cu o necunoscuta inseamna 99% sigur ca iei ceva. In gura sunt cele mai multe bacterii si cei mai multi virusi. Poti face, de ex, herpes si cu prezervativ daca te atinge cu buzele pe piele, chiar daca ea pare "curata".
Deci ai grija de tine, fa-ti analize, nu face sex pana nu te vindeci si sa auzim de bine!
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •