ovar polichistic

08-08-2014
SpiridonSabrina
Nu este medic/terapeut
SpiridonSabrina
Buna seara!Am fost de curand la un control ginecologic si am aflat ca am ovarul drept polichistic. Mi s-a recomandat un tratament pe o perioada de 3 luni cu Myo-Sun, iar pe reteta doamna doctor a mentionat 3 cutii pt cele 3 luni, insa in cutiesunt 30 de plicuri, iar eu trebuie sa iau 2 pliculete pe zi, ceea ce ar insemna ca voi termina o cutie dupa 15 zile.Intrebarea mea este: termin o cutie in 15 zile apoi fac pauza si reincep tratamentul luna viitoare?sau iau toate cutiile incontinuu?Ma gandesc ca doamma doctor mi-ar fi prescris mai multe cutii daca trebuia sa le iau incontinuu.Va multumesc pentru timpul acordat, o seara frumoasa!
3 comentarii
0
10-08-2014, ora 14:33
AncaF
Nu este medic/terapeut
AncaF
Buna!
Am o problema asemanatoare, am ambele ovare polichistice, marite si nu am ovulatie, deci nici menstruatie. Si mie mi-a prescris doamna doctor Myo-Sun la fel, timp de 3 luni, mentionand de asemenea 3 cutii pentru 3 luni. Am terminat prima cutie si astept sa imi vina menstruatia, insa intarzie sa apara. Nu stie cineva la cat timp de la terminarea cutiei de Myo-Sun ar trebui sa am ciclu?
0
19-08-2014, ora 10:03
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,


Este necesar sa intrebati inca o data medicul ginecolog despre schema de tratament prescrisa.

O zi placuta!
0
03-09-2014, ora 19:57
alexia-maria
Nu este medic/terapeut
alexia-maria
Buna seara as avea o intrebare si anume hirsutismul se trateaza in totalitate binenteles cu ajutorul tratamentului ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.