pete rosii, mancarime secretie pe capul penisului

101 comentarii 1 23 4 Înainte ›
0
16-05-2010, ora 11:08
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andreyandrey:
Incercati Advantan crema, in 2 aplicatii zilnice, dimineata si seara, masand usor locul pana intra crema in piele.
0
16-05-2010, ora 11:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru un_tip:
Renuntati la acel sapun si vedeti recomandarea facuta lui mihai mihai.
0
16-05-2010, ora 11:14
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru john111:
Mergeti sa va examineze un dermatolog!
0
17-05-2010, ora 12:24
marius 888
Nu este medic/terapeut
marius 888
Buna ziua, in urma ku 3 saptamani am avut o relatie ku o fata iar de 4 zile mi au aparaut pe capul penisului niste iritatii, sub forma unor puncte rosii, nu ma ustura, nu ma jeneaza insa as vrea sa stiu km pot scapa de ele?va multumesc
0
18-05-2010, ora 17:12
marius 888
Nu este medic/terapeut
marius 888
VA ROG SA MI RASPUNDETI
Buna ziua, in urma ku 3 saptamani am avut o relatie ku o fata iar de 4 zile mi au aparaut pe capul penisului niste iritatii, sub forma unor puncte rosii, nu ma ustura, nu ma jeneaza insa as vrea sa stiu km pot scapa de ele?, va multumesc
0
20-05-2010, ora 15:29
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
De ce nu citesti intai ce s-a scris pe topic pana sa pui tu intrebarea ??
Daca este iritatie, vezi ca s-a recomandat un tratament pentru asta, mai sus !
0
26-05-2010, ora 16:22
jaguar
Nu este medic/terapeut
jaguar
Bunaziua si eu am observat de vreo o luna ca pe capul penisului miau aparaut ca niste mici cosuri ceva de genu http://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_papillaris_genitalis arata exact lafel dar sunt mult mai mici debia se observa si nu as vrea sa ma duc la un doctor pt ca nu vreu sa am probleme cu parintii, si mai am de mentionat ca si in zona de sub buric (deasupra penisului mia aparut niste cosuri, daca le strang iese ceva alb din ele )ma puteti ajuta si pe mine va rog?va multumesc larevedere.
0
26-05-2010, ora 19:45
marius 888
Nu este medic/terapeut
marius 888
pentru jaguar:se numesc papule perlate, krd, este ceva normal nu ti fa probleme
0
27-05-2010, ora 17:04
jaguar
Nu este medic/terapeut
jaguar
SI de la ce apar?si cum fac sa dispara nu ma afecteaza cu nimica??xD multumesc
0
28-05-2010, ora 15:32
alexutu92
Nu este medic/terapeut
alexutu92
mi apar niste pete rosii pe capul penisului, insotite de mancarime si o secretie galbuie in zona preputului, urat mirositoare ce trebuie sa fac?
0
28-05-2010, ora 15:35
alexutu92
Nu este medic/terapeut
alexutu92
e ceva periculos ?
0
07-06-2010, ora 12:05
andrei 1990
Nu este medic/terapeut
andrei 1990
Buna ziua.Am si eu o intrebare. In urma unui contact sexual neprotejat dupa 3-4 zile mi-au aparut pe capul penisului niste pete rosii insotite de mancarimi si o secreti galbuie. Tin sa precizez ca petele nu dispar dupa spalare si fac dus cel putin o data pe zi(folosesc gel de dus), Va rog sa imi da-ti un raspuns si un posibil tratament.Multumesc anticipat.
0
10-06-2010, ora 22:48
speed1
Nu este medic/terapeut
speed1
buna seara.as dori sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.in urma cu citeva zile am facut o partida de sex cu cineva si dupa aceia am vazut ca mi se roseste pielea din din apropierea capul penisului si pe capul penisului apare ceva ca brinza si este rosu, si m ai ceva imi apare si o ciuperca intre cele doua buze la coltul guri.va multumesc anticipat si daca se poate un nr de mobil sa va explic exactcu stima
0
14-06-2010, ora 19:38
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru alexutu92:
Pentru inceput, spala zona mai intai cu apa si sapun, apoi cu o solutie de bicarbonat de sodiu alimentar, o ligurita de bicarbonat la o cana cu apa calda, de 2 ori pe zi, dimineata si seara, timp de 5-6 zile.
Daca lucrurile nu se rezolva, mergi la un examen dermatologic.
0
14-06-2010, ora 20:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru andrei 1990:
Spala capul penisului cu o solutie de bicarbonat de sodiu preparata ca mai sus, apoi aplica Pimafucort crema, de 2 ori pe zi, timp de 7 zile.
0
14-06-2010, ora 20:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru speed 1:
Urmeaza acelasi tratament ca andrei 1990.
La coltul buzelor aplica Lomexin crema, de 2 ori pe zi, timp de 7 zile.
0
29-06-2010, ora 17:33
bpr
Nu este medic/terapeut
bpr
Buna ziua,
am urmat un tratament cu antibiotice si dupa 5 zile mi-a aparut pe capul penisului o secretie albicioasa, am bubisoare foarte mici iar zona e mai rosie decat trebuie sa fie in mod normal. Periodic am mancarimi.
Mentionez ca nu am avut niciun contact sexual, iar in perioada administrarii antibioticelor nu am avut o igniena locala dintre cele mai bune.
Va rog sa-mi indicati ce trebuie sa fac pentru a vindeca zona.
Va multumesc anticipat.
0
01-07-2010, ora 17:03
alexdragos31
Nu este medic/terapeut
alexdragos31
buna ziua!am si eu o problema ce nu am mai avut si de aceea nu stiu ce sa fac.Mi-a aparut o pata pe capul penisilui rosie si din cand in cand se forneaza niste besicutze care se sparg si mi se cojeste pielea, dar nu ma mananc ca nu ma doare nimik...si se formeaza asa o piele alba care o tot indepartez cu hartie igienica inainte sa ma spal.oare de la ac ar putea sa fie si cu ce as putea sa o tratez.Va multzumesc anticipat.
0
13-07-2010, ora 03:50
Toxiq
Nu este medic/terapeut
Toxiq
Buna ziua domnule doctor, am si eu o problema miau aparut niste punctulete mici pe capul penisului care in timp formeaza ceva albicios pe capul penisului, si imi dau o senzatie de mancarime. Aceste pete miau aparut in timp ce eram la mare, apa fiind sarata, sa aibe vro legatura cu asta? Multumesc Anticipat
0
24-07-2010, ora 20:09
adriandinvalcea
Nu este medic/terapeut
adriandinvalcea
Domnule doctor, Mam trezit cu niste pete rosi pe capul penisului foarte mici. nu am avut nici un contact sexual:| ma puteti ajuta va rog.
0
27-07-2010, ora 19:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
adriandinvalcea, trebuie sa te speli in fiecare dimineata pe capul penisului si bubitele vor disparea !
0
28-07-2010, ora 11:50
dan007
Nu este medic/terapeut
dan007
Zilele trecute am avut contact sexual cu partenera fara protectie (tin sa mentionez ca intr-una din contacte lubrifierea a fost slaba, iar contactul in sine destul de dureros). La o zi sau doua a inceput o mancarime sacaitoare iar preputul a devenit foarte sensibil. Am aplicat o crema de hidratare ca sa pot calma pe moment mancarimea. S-a mai redus ziua urmatoare, insa au aparut multe pete mici. Mancarimea este inca prezenta dar nu foarte jenanta. Am pus si inca pun asta pe seama unei iritatii, vreau sa stiu insa ca nu e altceva mai "serios".
PS: nu se pune problema unor alte contacte sexuale nici pentru mine, nici pentru partenera.

Multumesc anticipat,
Dan.
0
05-08-2010, ora 16:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este doar o iritatie.
0
10-08-2010, ora 00:10
adrianbug
Nu este medic/terapeut
adrianbug
Buna ziua, de 3 zile am arsuri cand urinez (ce persista cateva minute si dupa) iar pe capul penisului a aparut o usoara iritatie pe care o resimt aproape tot timpul. Mentionez ca prietena mea a facut tratament impotriva candidozei cu aproximativ 3 saptamani in urma.Ma puteti ajuta sa imi dau seama daca este vorba de candidoza sau de alta boala cum ar fi infectia urinara, si daca este candidoza un unguent sau un posibil tratament ?

Multumesc !
0
12-08-2010, ora 23:39
mihail16
Nu este medic/terapeut
mihail16
buna ziua domnule doctor, am si eu o problema.am 16 ani si de 1 saptamana am inceput sa am niste mancarimi pe pielea care acopera capul penisului, nu am avut contact sexual, iar decalotarea se face dar foarte greu cand penisul este in erectie, se vede cam 50 % din capul penisului, adica nu cred ca este nevoie de vreo interventie ci doar de o crema sau ceva de genul.ce imi puteti recomanda pentru ambele cazuri ?

Multumesc!
0
15-08-2010, ora 17:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mihail16:
Consultati un urolog.
0
04-03-2011, ora 22:50
just_me1
Nu este medic/terapeut
just_me1
Buna ziua.Am si eu o intrebare... am observat ca am mancarimi doar in zona capului penisului.Nu am pete rosii, nici dureri, nici inflamatii, insa mancarimea o simt parca din interiorul glandului dar si pe exterior.Ce credeti ca ar putea fi?Va multumesc
0
05-03-2011, ora 00:13
just_me1
Nu este medic/terapeut
just_me1
am uitat sa precizez ca atunci cand strand de capul penisului...din el se scurge paraca o picatura de lichid asemanator cu sperma...are consistenta spermei insa nu are nici un miros.Imi cer scuze dac am fost prea explicit, insa vreau sa se inteleaga bine problema mea.Multumesc
0
30-03-2011, ora 19:18
dragos30
Nu este medic/terapeut
dragos30
buna ziua...am si eu o problema asemanatorare in urma cu cateva luni cred k 2 am avut un act sexual cu o persoana si nu am folosit prezervativu dupa 3 sapt am realizat k am o scurgere albicioasa dimineata si mirosea urat...am loat niste antibiotice sh cred k mi-a trecut.acuma 1 saptamana am plecat in italia sh m-am trezit cu niste bubite rosi pe penis...ziceti-mi sh mie care este treaba ajutati-maASTEPT RASPINS -*

(*modificat de administrator)
0
19-11-2011, ora 19:54
Maury
Nu este medic/terapeut
Maury
Bunaziua.O sa incerc sa va spun cat mai exact ce am.In primul rand am o pata nici mica nici mare pe capul penisului de foarte mult timp.Am 28ani si o am de pe la 15 sa zic (mentionez ca nu am avut nici o problema pana acum cu ea).As vrea un raspuns pentru asta.Poate fi un semn pur si simplu?Acum a doua problema.Nu de mult timp imi apar niste pete rosii mici pe capul penisului si pe preput.Acum au aparut mai mult dupa ce am facut dus.M-am spalat doar cu sapun Dove pe cap si pe preput.In restul zonei cu gel de dus Axe.Iar a treia problema, am niste mancarimi de la fund de sus pana sub scrot.Am incercat simplu cu niste crema de galbenele dar..nu prea vad rezultate.Cu igiena zic ca stau destl de binisor.Am grija de corpl meu.M-am gandit sa-mi arunc toata lenjeria intima sa fiu sigur ca nu e de la chiloti.In legatura cu petele mentionez ca nu am nici mancarimi si nici secretii galbui sau mai stiu eu ce.Doar imi apar acele pete.Va multumesc forte mult si v-as fi foarte recunoscator daca imi puteti da un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns
101 comentarii 1 23 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •