posibile simptome ale gonoreei?

12-04-2014
quent94
Nu este medic/terapeut
quent94
Buna ziua.
Cam acum 2-3 saptamani am fost diagnosticat cu gonoree...am urmat tratament cu Amoxiplus...mi-au trecut simptomele de curand..iar acum 2 zile am observat cateva puncte rosii pe capul penisului...astazi...am vazut ca tot capul este plin de bubite mici rosii..ca o iritatie..insotite o o usoara mancarime..credeti ca are legatura cu Gonoreea ? ce imi recomandati sa iau ? Si va rog spuneti-mi daca pot intretine relatii sexuale neprotejate in aceasta perioada..iar daca nu upa cat timp.. Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
14-04-2014, ora 13:05
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
cel mai bine e sa mergi la un androlog sau la o deramto-venerologie (dar cred ca mai bine la androlog). poate fi de la gonoree. poate iti face niste analize sa vada in ce stadiu e, daca a trecut vreun pic sau nu, sa iti dea alt tratament. el o sa stie bine.
0
20-04-2014, ora 10:58
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Era bine daca te-ai fi adresat medicului care ti-a pus diagnosticul de gonoree si care ti-a recomandat antibioticul. Luate la intamplare antibioticele modifica rezistenta organismului la actiunea germenilor patogeni.
Eu sunt de parere ca sexul trebuie sa se faca protejat.
0
15-05-2014, ora 09:41
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa nu intretineti contact sexual neprotejat, apoi sa repetati examenul de secretie uretrala si sa consultati medicul care v-a prescris tratamentul pentru gonoree.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.