posibile simptome ale gonoreei?

12-04-2014
quent94
Nu este medic/terapeut
quent94
Buna ziua.
Cam acum 2-3 saptamani am fost diagnosticat cu gonoree...am urmat tratament cu Amoxiplus...mi-au trecut simptomele de curand..iar acum 2 zile am observat cateva puncte rosii pe capul penisului...astazi...am vazut ca tot capul este plin de bubite mici rosii..ca o iritatie..insotite o o usoara mancarime..credeti ca are legatura cu Gonoreea ? ce imi recomandati sa iau ? Si va rog spuneti-mi daca pot intretine relatii sexuale neprotejate in aceasta perioada..iar daca nu upa cat timp.. Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
14-04-2014, ora 13:05
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
cel mai bine e sa mergi la un androlog sau la o deramto-venerologie (dar cred ca mai bine la androlog). poate fi de la gonoree. poate iti face niste analize sa vada in ce stadiu e, daca a trecut vreun pic sau nu, sa iti dea alt tratament. el o sa stie bine.
0
20-04-2014, ora 10:58
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Era bine daca te-ai fi adresat medicului care ti-a pus diagnosticul de gonoree si care ti-a recomandat antibioticul. Luate la intamplare antibioticele modifica rezistenta organismului la actiunea germenilor patogeni.
Eu sunt de parere ca sexul trebuie sa se faca protejat.
0
15-05-2014, ora 09:41
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa nu intretineti contact sexual neprotejat, apoi sa repetati examenul de secretie uretrala si sa consultati medicul care v-a prescris tratamentul pentru gonoree.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția cu Neisseria gonorrhoeae (N. gonorrhoeae, gonococcus, gonococ) - infecția gonococică
  • Cazurile de gonoree înregistrează o creștere printre femeile tinere din Europa (studiu)
  • Vaccinul meningococic s-a dovedit a fi rentabil în protejarea bărbaților împotriva gonoreei
  •