poti ramane insarcinata fara sa fii dezvirginata?

16-07-2009
miha2
Nu este medic/terapeut
miha2
am facut sex cu prietenul meu dar nu a ajuns pana la himen si nu s-a rupt.insa am folosit prezervativ dar s-a rup...el nu e sigur daca s-a abtinut sau nu.va rog dati-mi un raspuns sigur si cat mai repede:(...multumesc
4 comentarii
0
16-07-2009, ora 19:16
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Mda, inseamna ca era pe alta planeta prietenul tau daca nu este sigur de ceea ce a facut!!Daca vaginul nu a fost penetrat, nu ai cum sa ramai insarcinata!!Of, of, of...
0
16-07-2009, ora 20:59
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
ba din pacate eu am auzit de o colega de-a mamei care cand era studenta a ramas gravida duar ca s-a jucat cu partenerul sau fara sa o dezvirgineze.
Poate ma insel eu.
Fa-ti un test de sarcina! si nu dispera!
0
16-07-2009, ora 22:50
delice
Nu este medic/terapeut
delice
buna.am si eu o problema...eu si prietenul meu ne-am culcat de mai multe ori(mereu protejat)...insa...ultima data el a vrut sa vada cum e si fara prezervativ.insa penetrarea a durat maxim 3 secunde.si nu a avut orgasm inainte.iar menstruatia imi intarzie de 3 saptamani.va rog sa imi spunetzi daca este posibil sa fiu insarcinata. :((.ma doar si putin burta din cand in cand, dar nu foarte rau.am simptome ca si cand mi-ar veni ciclul dar degeaba
0
17-07-2009, ora 08:52
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
anastasia, inainte era o rusine sa faci dragoste cu cineva fara sa fii casatorit si probabil prietena mamei tale a invocat treaba cu jucatul!Din cate stiu eu, ca sa ramai insarcinata vaginul trebuie penetrat..dar cine stie, in ziua de azi orice este posibil..Sa isi faca un test de sarcina atunci!
delice, la tine situatia este mai complicata, pt ca in timpul unui act sexual, penisul elimina un fel de lichid, lichid seminal se numeste care contine spermatozoizi si exista posibilitatea sa ramai insarcinata foarte usor, chiar daca el nu a ejaculat!La 3 saptamani de intarziere a ciclului menstrual deja trebuie sa iti pui mari semne de intrebare!Mergi la medicul ginecolog sau fa-ti un test de sarcina, de preferat dimineata pt ca urina este mai concentrata!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •