Sarcina?

22-08-2017
Mirela6782
Nu este medic/terapeut
Mirela6782
Buna ziua ! Numele meu este Mirela și am o nelămurire.. Acum aproximativ o luna mi-a venit menstruația foarte maro și in cantități mici primele zile ! Am avut contact și protejat și neprotejat, dar nu a ejaculat ! In ultimele zile grețuri in timpul zilei dar rare și am uneori crampe sau dureri de burta ca la menstra ! Se poate sa fiu însărcinată ?
5 comentarii
1
23-08-2017, ora 12:52
Alina11i
Nu este medic/terapeut
Alina11i
Cel mai bine faci un test de sarcina sau daca mai ai rabdare, poti astepta sa vezi daca iti vine menstruatia viitoare. Starile de rau ti le poti induce si singura doar gandindu-te ca ai putea fi insarcinata. In plus, daca nu a ejaculat ar fi sanse mici sa fi ramas dar nu se stie niciodata.
0
23-08-2017, ora 20:18
Mirela6782
Nu este medic/terapeut
Mirela6782
Mi-a venit, dar tot ca și data trecută maro..
0
23-08-2017, ora 21:56
Alina11i
Nu este medic/terapeut
Alina11i
Fa un test de sarcina si daca nu esti insarcinata si totusi e ciudat sa iti vina asa, mergi la ginecolog cel mai bine.
0
23-08-2017, ora 23:19
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
O vizită la ginecolog cred că ar fi foarte nimerită... te-ar scăpa de toate temerile legate de acest subiect...
0
02-04-2018, ora 16:38
dumitriumari
Nu este medic/terapeut
dumitriumari
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o mica problema de vre-o 11 ani am probleme cu menstruatia niciodata nu imi vine, iar in ultimii 4-5 ani nici nu a mai raspuns organismul la tratament pana in luna martie a acestui an pe data de 1 martie am avut menstruatie(penultima am avut-o pe data de 19.10.2017) si ma tinut vre-o 8 zile, pe data de 10 am avut mici sangerari si am sunat medicul deorece nu mi sau parut normale aceste sangerari, am fost la control si mi sa zis ca am fost la oulatie (sangerarile le-am avut in perioada 10-12). In data de 20.03.2018 pana pe 25.03.2018 am avut iarasi sangerari in primele 3 zile cate o pata mica rozalie iar in ultimile doua zile un pic mai abundent(dar nu foarte abundent) si de culoare maronie. Astazi de dimineata am avut iarasi o scurgere maronie si nu stiu de la ce ar putea fi doctora nu ma poate primi inca

PS am facut pana acum 5 teste de sarcna si toate au iesit negative, ultimul l-am facut sambata.


Va multumessc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •