Prietenul meu este dependent de heroina si eu de el

47 comentarii 1 2
0
17-04-2009, ora 07:29
Ana-vog
Nu este medic/terapeut
Ana-vog
sti miki, dupa dr.wiesman, tu nu ai nici o sansa.ca ai receptorii aia liberi.adica, pana sa fie metoda asta, nimeni nu a reusit sa se lase.cica.adica ar trebui sa stai acolo vreoi zece ani.
0
17-04-2009, ora 07:34
miky33
Nu este medic/terapeut
miky33
crede-ma ca daca este nevoie stau si 20 de ani, merita orice sacrificiu...dar nu este asa, am cateva prietene care iubeau heroina asta pana intr-o zi cand au spus STOP, au trecut 4 ani de-atunci si ele n-au mai pus mana pe heroina, nici nu mai vor sa auda, deci se poate...
0
25-04-2009, ora 01:46
Ana-vog
Nu este medic/terapeut
Ana-vog
ce faceti?nu mai zice nimeni nimic?
0
25-04-2009, ora 06:16
miky33
Nu este medic/terapeut
miky33
ptr heath ledger...zi tu cum merge, cum te simti, da rezultate metoda?
multa bafta!
0
25-04-2009, ora 13:47
Ana-vog
Nu este medic/terapeut
Ana-vog
pt. miky.metoda e buna, primele zile sunt grele, dar dupa aia te simti bine.oricum, cred ca sti, de dependenta fizica scapi cel mai usor.dar de aia psihica nu te scapa nimeni.apropo, eu am avut prieteni care s-au lasat si zece ani.si s-au apucat din nou.asta e nasol.ca nu poti sa uiti niciodata cum te face sa te simti.si cred ca toti o sa avem o slabiciune toata viata la ea.important e sa evitam tot ce are legatura cu ea.
0
26-04-2009, ora 01:40
Ana-vog
Nu este medic/terapeut
Ana-vog
ce mai faceti?sunteti toti pe afara? la discoteca?chemati-ma si pe mine
0
26-04-2009, ora 08:16
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Poate afara din cauza cutremurului :)
0
08-07-2009, ora 17:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Multa sanatate tuturor! ;))
0
09-07-2009, ora 19:25
juanita_ava
Nu este medic/terapeut
juanita_ava
buna seara, am o intrebare tratamentul de la Forad este valabil si in cazul dependentei de cocaina? mersi
0
04-08-2009, ora 05:57
naj
Nu este medic/terapeut
naj
ESTE ADEVARAT PRETENA MEA A FOST IN ISDRAEL SI S A VINDECAT ERA DEPENDENTA DE HEROINA A FOST SI PE LA TV DAR CAMPANIA DE PROMOVARE A DOCTORULUI W.A FOST FFF MICA SUNT INTERESE MULT MAI MARI DECAT SA PROMOVEZE ASA CEVA NU VOR SA VADA LUMEA K ROMANIA ESTE O TARA K DROGATI DE CARE NU INTERESEAZA PE NIMENI.A PLATIT 10 000 EURO. SA CASATORIT SI ARE UN BAIAT
0
31-03-2010, ora 13:50
mariusica1983
Nu este medic/terapeut
mariusica1983
Salutare ce pot sa va spun am citit toate comentariile de pe forum unele bune unele deloc bune. Si eu sunt dependent de heroina pana acum 5 zile nu stia nimeni din familia mea ca ma droghez si mai grav ca si fratele meu mai mic aceeasi chestie face si el se drogheaza de 1an si eu de 6luni si jumatate
Am decis sa nu ne mai ascundem si sa le spunem parintilor au ramas socati, dupa care am zis sa mergem sa facem ceva si luni am fost la DR. OBREGIA unde ne-am internat amandoi am stat acolo decat 24 de ore era insuportabil mai rau ca la puscarie tot felu de drogati te fura nu poti sa stai linistit o clipa da televizoru noaptea tare ce sa mai e naspa rau va zic ca nu este bn cea mai buna cale este sa te faci bn acasa cu multa ambitie si cu somnifere. Nu am mai tras de duminica si usor usor imi este mai bn dar este vb de fratele meu ca ieri cum am iesit de acolo a si sarit in ele. Care ma poate ajuta cu un sfat referitor la un tratament Ambulatoriu.. Si un sfat va dau nu va internati la OBREGIA CA ESTE PUSCARIEEEEEEEEEEEEEEE CURATA.
0
31-03-2010, ora 15:40
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
:) Cre ca toti incep cu Obregia...Faza e ca e chiar nasol acolo.Eu am trecut o perioada destul de lunga pe la puscarie si nu se compara cu Obregia.La Obregia am fost de 3-4 ori internat si 1 diferenta rapida care mi-a venit acum in minte e ca la puscarie nu se fura iar la Obrgia da :)
E chiar aiurea sa fiti 2 frati dependenti de droguri :/ cred ca trebuie sa te lupti cu dependenta ta si pe langa asta si cu a fratelui tau, ca daca el nu se lasa nu o sa o faci nici tu. Nu trageti de mult timp dar nu cred ca conteaza.Daca vrei te poti duce Sf.Stelian (daca reusesti sa-i dai directoarei cat trebuie daca nu, va trebuii sa astepti pana va zice ea ca are locuri) ca acolo e civilizat macar nu ca la 9. Si vezi ca s-au deschis o gramada de centre care te pot rezolva si ambulatoriu.Trebuie sa insisti :)
0
31-03-2010, ora 20:23
mariusica1983
Nu este medic/terapeut
mariusica1983
Mersi pentru sfat dann781 dar cred ca pt amandoi cea mai buna solutie este sa ne inchidem in casa, deja telefoanele nu le mai avem sunt la parinti si la nevasta asa ca nu avem cum sa luam contact si ne inarmam cu vointa si rabdare in casa altfel nu ai cum sa treci peste. Si sa te gandesti in ultimul rand la familia ta si la puscaria de la obregia, pt ca ce am vazut acolo si ce sa intamplat acolo prefer sa stau sa indur in casa decat sa ajungem inapoi acolo.Avem noroc ca ne sustine familia si prietenele pt ca altfel ajungeam iar in strada si o luam de la capat, asa ca o sa fim tari si o sa suportam durerile si raurile pe care le avem in casa.O-sa va mai tinem la curent cu evolutia noastra. Va multumim pt sfat si va dorim si voua aceleasi lucru sa va lasati de ele ca va nenorociti pe viata si va nenorociti si familia pe langa voi. Va salutam si aveti grija de voi.
0
12-04-2010, ora 18:11
mariusica1983
Nu este medic/terapeut
mariusica1983
Salutare! Ce va pot spune este ca m-am nascut a doua oara si eu si fratele meu.Am terminato cu prostiile am indurat sevraju nenorocit in afara bucurestiului pe la tara avem 2sapt de cand nu am mai tras si nici nu simtim nevoia viata este ffff frumoasa fara moartea alba ca altfel acum nu pot sa o numesc acum ne dam seama cat de mult ne schimbase viata nenorocita de marfa.Asa ca un sfat celor care vor sa se lase sa se duca la Pericle Gheorghiu sa ceara la doctora aia Mianserin 30 se ia una seara inainte de a te culca daca nu isi face efectul la 1 ora mai iei una si sigur te linisteste asa poti dormi si nu mai starea aia de agitatie si sa mai cereti ceva de durere de oase Ibubrofen il poti lua de 3 ori pe zi si sa sti ca te lasa durerea de oase.Asa ca va urez multa sanatate si multa VOINTA in primul rand ca numai asa puteti trece peste si sa va lasati de cea mai usoara cale spre moarte si nu in ultimul rand ganditiva la cei din jurul vostru cat ii faceti sa sufere.Va multumim pentru sfaturi si atat va zic CEA MAI BUNA CALE DE A VA LASA DE MARFA ESTE VOINTA SI CATEVA PASTILE nu metadona, suboxona sau altele va distrugeti organismul cel mai bun leac am mai ziso VOINTA de fier si sigur treci peste.Va salutam pe toti si va uram multa sanatate ca viata este facuta sa o traiesti nu sa iti bati joc de ia cum o facem cate uni asta este va pupam si aveti grija de voi si sa va ganditi la viata.SPUNETI NU DROGURILOR VA PUPAM
0
28-05-2010, ora 13:10
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Pt BEATRICE_20.Faptul ca tu te-ai combinat cu el in speranta ca-l ajuti ca ai o inima mare nu o prea cred asa cum ai spus-o.Corect vrei sa-l ajuti dar inima ta mare o face din mila, drogatii n-au nevoie si de altii carora sa le fie mila linga ei.Ai spus de internati repetate care sau soldat in esecuri.Nu prea inteleg de ce si cred ca tratamentul nu a fost corect.Adica poti sa te internezi in mai multe locuri si in care sa se faca tratamente dif dar nu neaparat si bune.Primul meau tratament in 99 sau 2000 a constat in clonidina si levo, tratament care era sa ma omoare si dupa sa aflu ca nici doctorul nu stia ce tratament trebuie facut si pe mine facuse o incercare, un test.Am vrut sa-l omor pe acel doctor.Doctor stiut de majoritatea drogatilor el e marele Dr ENE sef la spitalul 9 la Dezintoxicare(pt alcoolici).Incearca ls spitalul Sf.Stelian acolo se inrta cam greu aproape imposibil(banii nu-s suficienti indiferent de suma)suna liste de asteptare care depasesc cred 1 an dar daca intri acolo ai sansele cele mai mari zi eu.E bine ca-i vrut sa-l ajuti 9 luni si cred ca te saturase-i dar voua fetelor mai mici nu stiu de va place sa stati cu baieti mai mari, mai dificili, mai periculosi etc si ajungeti sa disperati dupa ei(cazul tau).Si ai ajus sa-l ajuti intradevar dar sa se droghieze el la o pizda te ameninta pe tine cu diverse crede-ma ca n-ar fi facut nimic sigur.Faptul ca vroia sa se interneze dar nalterexona nu face nimic de fapt.Faptul ca s-a apucat e treba lui dar ti-a si spus asta ca stie ca te simtea-i vinovata intr-un fel.Faptul ca te-ai despartit e foarte bine dar ce trebuie tu sa fac e sa-l uiti, sa-ti gasesti unu normal care sa tina la tine nu ca asta.Faptul ca suferi e un lucru FOATRE BUN pt tine.Asta e invatatura de minte si cind mai vrei sa ajuti(nu baga inima ta mare) ca ti-a si placut, ai avut si ceva care-ti placea.Sansa de a fi bine pt tine e impacarea cu el, nu renunatare lui, nu?Stiu ca-i bscris de mult dar daca o sa citesti mesajul meau acum dupa atita timp chiar o sa-mi dai dreptate, nu te vei supara asa cum ai fi facut atunci, ca nu te intelege nimeni, nu?BAFTA!
0
28-05-2010, ora 13:25
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Pt MIKI##.A ajuns sa fugi din tara si spui ca-i reusit dar de ce tot vb de ele, asta pt ca ai scapat de dependenta psihica, nu cred
0
28-05-2010, ora 13:30
TLE79
Nu este medic/terapeut
TLE79
Pt TOTI.Comentariile voastre sunt aproape fara inteles.Voi vb doar de ele atit.Sunteti disperati fratilor
Adaugă un comentariu / răspuns
47 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccin împotriva dependenței de heroină testat cu succes pe maimuțe
  • Consumul de droguri şi dependenţa
  • Anumite trăsături din adolescență pot crește riscul consumului de droguri la maturitate
  • Obiceiul de a căuta droguri, un factor de risc pentru recidivă în rândul foștilor consumatori de droguri
  • Muzica indigenă ajută persoanele care se recuperează de dependența de droguri sau alcool să se vindece mai repede
  •