Problema molari de minte
Buna seara. De curand am inceput un tratament Stomatologic pt doua carii(care nu dor ) si medicul stomatolog m-a informat ca am carii la doi molari de minte. Nu ma dor si mi-au crescut bine, fara a avea vreo complicatie la ei. Intrebarea mea e daca se pot plomba.
Multumesc!
Multumesc!
1 comentarii
Sigur ca se pot plomba, singurele dificultăţi apar atunci cand dinţii sunt intr-o poziţie ce nu permite accesul instrumentelor sau Dvs aveţi o sensibilitate crescută ( reflex de regurgitare) atunci cand sunteti atinşi in porţiunea din spate a gurii...asta îngreunează izolarea necesară aplicării materialului de plomba.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4probleme cu giniga... cred!
- 3chist dentar infectat
- 6La radiografie mai aparea o masea, dar mie inca nu mi-a iesit
- 1scoaterea maselelor de minte !!
- 4Este posibil sa mi se fi declansat sinuzita?
- 11Cat timp se poate tine un pansament cu arsen?
- 1Durere la maseua de minte
- 4Spatiu intre dinti dupa plombare
- 4Plomba temporara si dureri
- 4durere limba dupa ce am fost la dentist pt o extractie si o plomba
- 2Maseaua de minte
- 1buza amortita dupa extractie molar de minte
- 3Umflatura sub masea dupa plombare temporala
- 3Extractie masea de minte
- 1Care sunt cele mai rezistente plombe?
- 1Plomba premolar
- 3Urmeaza extractia celor 4 molari de minte si as avea nevoie de un sfat.
Mai multe informații despre: Plombele dentare Maseaua de minte obturatia dentara
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
