Probleme cu erectia | Forumul Medical ROmedic

Probleme cu erectia

05-02-2019
utilizator220201
Nu este medic/terapeut
utilizator220201
Salut, in ultima perioada intalnesc probleme grave la erectie, pur si simplu nu se mai trezeste la realitate.
Prima problema intalnita a fost acum un an si 3 luni cand in timpul actului sexual mi-am pierdut erectia total.Apoi iarasi in 2018 in vara am reantalnit aceeasi problema.Inainte de actul sexual imi era treaza si cand sa trecem la treaba incepeam sa-mi pierd erectia, iar dupa 10 minute o pierdeam complet (mentionez ca in ultimele doua acte sexuale nu am putut ajunge la finalizare datorita pierderii erectiei), insa acum nu am erecrie completa deloc.Mentionez ca am profitat de masturbare de la o varsta frageda...cred ca si glandele sexuale/hormonii sunt epuizati, insa in ultima vreme am renuntat tot mai mult, iar acum chiar de tot.Am inceput sa iau ginseg si sa mananc sfecla rosie fiarta cu telina cruda razalita (am inteles ca ajuta foarte mult)...o mai mare problema e ca duminica ma vad cu iubita mea si ne-am propus o noapte romantica...insa mie mi.e frica de numa sa nu cumva sa nu am erectie si s-o dau in bara rau...m.am gandit sa iau maradon forte(mi-a fost recomandat de un prieten care foloseste si a spus ca sunt foarte eficiente).Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns concert, ce as putea face.Si pentru duminica is foarte speriat.adica...daca nu am erectie...sau daca stie cineva ceva produs care m.ar putea ajuta la erectie...orice
1 comentarii
0
06-02-2019, ora 13:53
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Tocmai faptul că ești speriat că nu poți face față îți crează probleme. Apare așa zisa anxietate de performanță care nu-ți dă voie să te comporți normal.
E necesar să mergi întâi la un urolog să vadă dacă nu sunt probleme medicale, iar dacă problema nu-i medicală, mergi la un psiholog cu competențe pe psihosexologie.
Problema nu se rezolvă peste noapte și nici sfaturile nu te ajută atâta timp cât nu este depistată adevărata cauză.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: