Probleme la urinare

15-12-2013
ancalaura85
Nu este medic/terapeut
ancalaura85
Buna ziua, tatal meu a fost operat la sold(proteza de sold), a stat o noapte in ATI unde i sa introsus o sonda urinara, A doua zi l-au transferat pe sectie unde i-au scos sonda, de atunci nu a mai putut urina, consuma lichide dar nu le elima asa ca i-au pus din nou sonda, a treia zi din nou medicul a zis ca trebuie scoasa sonda, a urinat f putin iar peste noapte nu putea nicicum asa ca i-au pus iar o sonda subtire de eliminare a urinei fara balon.ce poate sa fie???????????
1 comentarii
0
15-12-2013, ora 22:43
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
CEL mai indicat sa discuti cu medicul daca este inca internat ca nu miam dat seama, sau daca nu vorbeste cu un medic oncolog cred.
Daca esti din bucuresti poti merge la panduri sai sf ioan, sf. pantelimon sau alt spital sau policlinica unde sa pui aceasta intrebare unui medic urolog sai oncolog pt ca astfel din cate stiu eu poate face blocaj renal si poate intra in coma.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecțiilor urinare la femei?
  • Semne și simptome de infecție urinară pe care trebuie să le recunoști
  • De ce fac atât de des infecții urinare?
  • Este sucul de merișoare eficient în infecțiile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecțiile urinare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.