infectie urinara sau sensibilitate ridicata? | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara sau sensibilitate ridicata?

17-10-2010
sagem
Nu este medic/terapeut
sagem
am o problema.cum incepe sezonul rece incep sa am probleme cu zona genitala, adica simt zona scrotului extrem de rece, senzatii de urinare si chiar uneori picaturi de urina involuntare. acelasi lucru l-am simtit anul trecut.am mers la medic, am facut analize si nu au gasit nimic. urmasem inainte de analize un tratament cu nolicin.
dupa nalize mi s-a prescris rowatinex.iau si in momentul de fata, dar se pare ca nu amelioreaza problema mea.
un sfat ?o recomandare?
va multumesc.
5 comentarii
0
18-10-2010, ora 20:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce varsta ai ?
0
19-10-2010, ora 16:29
sagem
Nu este medic/terapeut
sagem
21 de ani.
0
20-10-2010, ora 18:45
sagem
Nu este medic/terapeut
sagem
AM O PROBLEMA.CUM INCEPE SEZONUL RECE INCEP SA AM PROBLEME CU ZONA GENITALA, ADICA SIMT ZONA SCROTULUI EXTREM DE RECE, SENZATII DE URINARE SI CHIAR UNEORI PICATURI DE URINA INVOLUNTARE.ACELASI LUCRU L-AM SIMTIT ANUL TRECUT.AM MERS LA MEDIC, AM FACUT ANALIZE SI NU AU GASIT NIMIC.URMASEM INAINTE DE ANALIZE UN TRATAMENT CU NOLICIN.
DUPA NALIZE M-I S-A PRESCRIS ROWATINEX.IAU SI IN MOMENTUL DE FATA, DAR SE PARE CA NU AMELIOREAZA PROBLEMA MEA.
UN SFAT ?O RECOMANDARE?
VA MULTUMESC.
Am 21 de ani.
0
24-10-2010, ora 13:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Se pare ca ai nevoie din nou de antibiotic...eu iti recomand Zanocin 200mg dimineata si 200mg seara, 10 zile...cred ca deja ai luat si altceva in afara de Rowatinex.si imbraca-te mai bine.banuiesc ca la varsta asta nu obisnuiesti sa ai sub pantalon si altceva care sa-ti tina cald, dar macar chilotul sa fie mai gros, din bumbac, geaca mai jos de talie si incaltaminte adecvata, calduroasa.Daca intr-un intreg sezon rece racesti frecvent - de cateva ori pe luna- adreseaza-te MF caci e nevoie de investigatii mai amanuntite.
0
25-10-2010, ora 10:58
sagem
Nu este medic/terapeut
sagem
O sa incerc Zanocin.Intre timp am luat 3 zile No-spa cu tador.Aceea senzatie de raceala m-a cam lasat, doar ca uneori simt cate o picatura ce iese involuntar.ideea e ca e un pic vascoasa.nu pare a fi urina.nu are culoare si nici miros.
E normal?sau face trimitere catre o posibila infectie?
Va multumesc.
Mentionez ca am o viata sexuala stabila(acelasi partener de 3 ani) ne facem analize regulat(o data pe an)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •