Probleme respiratie, de pe la varsta de 15 ani

23-08-2014
EduarDaniel
Nu este medic/terapeut
EduarDaniel
Bună seara,

De pe la varsta de 15 ani, acum am 21, ma confrunt cu o candida si cu un miros urat al gurii (limbii, am observat) aproape tot timpul, cu toate ca am o igiena orala stricta. Dupa o interventie la stomatolog mi-a aparut aceasta candida, de care nu mai reusesc sa scap !!!! Tot de atunci am obsevat ca ma balonez uneori, gaze multe si urat mirositoare, bolboroseli ale stomacului/intestinelor, crampe abdominale, cateodata o arsura la stomac (foarte usoara ca intensitate, ce dispare repede), iar unele alimente/condimente imi provoaca scaune diareice ( de exemplu piperul/ardeiul iute)... in rest ma simt foarte bine. Citisem undeva ca daca ai candida ai imunitate scazuta... nu stiu daca de atunci si pana acum am racit de 5 ori, in total... este posibil sa am helicobacter pylori? nici un medic la care am fost pana acum nu mi-a recomandat aceasta analiza...
3 comentarii
0
23-08-2014, ora 01:54
EduarDaniel
Nu este medic/terapeut
EduarDaniel
De mentionat ca, in acea perioada cred ca am luat 20 de pastile de aspirina ( netamponata) + tratament cu antibiotic amoxicilina intr-un interval de o saptamana la recomandarea medicului stomatoloc pentru o durere infernala de masea.
0
26-08-2014, ora 09:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 am scris mult pe forum despre faptul ca problemele gastro-intestinale afectea a direct sau indirect si caviatatea bucala
2 este cazul de facut tratament complet la stomatolog
3 investigatii si tratament la gastrologie
4 regim corect alimentar pe tot restul vietii
0
30-05-2018, ora 02:52
Angela.Mld
Nu este medic/terapeut
Angela.Mld
Buna seara domnule doctor ma numesc angela am 31 ani si 66kg de cand am ramas in sarcinata cu baietelul meu am inceput sa respir foarte greu am senzatia ca nu imi ajunge aierul in piept trebuie sa oftez sau sa trag foarte puternic aier in piept baietelul meu are acum trei ani cam de atata timp ma confrunt cu aceste senzatii de respiratie grea sumt ca ma sufoc ce sa fac in plus mai am si ameteala zilnic am avut maltofer 3 luni si cavinton 6 luni dar ameteala nu a diparut de anu trecut dun august am fost si la orele a spus ca am unlichid in urechea stanga care imi apasa pe timpan si de asta ametesc mi a dat tratament parasinus 4 zile si bixtonim silo 4 zile sprei dar degeaba vajiala nu dispare si tot ametesc ce sa fac doctorul neurolog mi a spus sa fac rmn
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: