Imi vine menstruatia doar o zi și după aceasta am dureri groaznice de cap

29-10-2021
sandra_20
Nu este medic/terapeut
sandra_20
Buna ziua! În urma cu doua luni am fost la un control ginecologic deoarece nu imi vine menstruatia decat o zi, a doua zi trece și înainte și după aceasta am dureri groaznice de cap. Mi s-a efectuat o ecografie transvaginala, după care mi s-a recomandat sa fac test papanicolau, cultura de col, clamydia, ureaplasma și micoplasma. Menționez ca toate au ieșit ok, însă problemele mele persista în continuare. Când i-am cerut medicului sa îmi dea un tratament pentru aceste dureri de cap mi-a spus ca este sindrom premenstrual si nu are ce tratament sa îmi dea. Va rog sa ma ajutați în acest sens. Oare chiar nu exista nicio pastila? Antiinflamatoarele nu își fac efectul deloc. Singura pastila care ma alina cat de cat este Sumacta, dar nu pot lua tot timpul pt ca este foarte tare. Astept un răspuns! Mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Legătura dintre alcool și sindromul premenstrual
  • Tratamentul sindromului premenstrual
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Simptomele premenstruale, o problemă de sănătate publică la nivel global
  •