Sex in timpul ovulatiei

15-01-2014
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
Buna dragele mele! Am si eu o intrebare care a devenit problema si cauza de stres. Eu si partenerul meu am facut sex chiar astazi in ziua ovulatiei. A avut prezervativ si eu sunt un pic prea protectiva asa ca am umflat prezervativul sa vad daca este gaurit. Nu era:)))
Intrebarea mea este daca sunt sanse de a ramane?
2 comentarii
0
15-01-2014, ora 18:17
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Sophiaioana

ma amuzat f tare comentariul tau(mai ales faza cu umflatul prezervativului:))
acum eu nu stiu cati ani ai tu dar o sa iti dau 20...ei bine la varsta asta ar trebui sa sti totusi ca de aia toata lumea recomanda prezervativul ca fiind cea mai sigura cale de protectie.de ce???pentru ca impiedica si ultima picatura de sperma sa ajunga in vagin.fie ca esti la ovulatie fie ca nu...prezervativul este 99 % sigur de protectie asupra unei sarcini nedorite...asa ca te stresezi degeaba si fara motiv..acum vine intrebarea mea:daca tu te sperii cand o faci cu prezervativ.cand o faci fara mai dormi noaptea??:))))...o seara faina!!
0
15-01-2014, ora 19:14
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
Multumesc pentru raspuns!:))) Ma bucur sa aud ca experienta mea este amuzanta:))) O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda calendarului
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  • Testele de ovulație
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •