sex neprotejat, mentruatie intarziata, test de sarcina negativ...

16-04-2010
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Am vrut sa fac sex dar dupa ce am pus prezervativul ne-am razgandit, trebuia sa imi vina pe data de 11.04.2010, si inca nu mi-a venit si mi-am facut ieri un test de sarcina, care a iesit negativ.Ar trebui sa imi mai fac griji?ce parere aveti?ms mult
5 comentarii
0
16-04-2010, ora 19:59
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Maai alinush, ca sa faci un test si sa iti dea rezultatul bun, [cum ca ai fi sau nu ai fi insarcinata] se face dupa 2 saptamani jumate-3 saptamani de la presupusul contact, si atunci se va vedea daca este sarcina instalata sau nu.. mai asteapta si tu cateva zile, menstruatia poate intarzia ceva zile atunci cand nu o ai REGULATA !
0
17-04-2010, ora 14:09
Diana01
Nu este medic/terapeut
Diana01
Alinush eu am facut un test de sarcina l o sapt de la intarziere si mi'a iesit pozitiv.poti sa'l faci.ca sa fii sigura mai iei un test peste cateva zile
0
17-04-2010, ora 14:33
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Mmmm...Probabil o facusei cu ceva timp in urma tu, nu doar o saptamana de la presupusul contact cum credeai tu, un test da rezultatul pozitiv de la circa 14 zile, [ sau chiar mai mult la unele femei] si indicat este sa se faca testul dimineatsa, cu urina de dimineatsa, mai exact.. o sarcina sigur sigur sigur se vede dupa cum am zis mai sus, nu faci 15 teste inainte si sa te ia capul, sa te dai cu capul de pereti pana la sosirea menstruatiei sau respectivei vesti.si cel mai vechi si cel mai bun test fiind barza..
Sau hai sa o luam si asa, nu iti vine ciclu, clar, ai rupt.o in fericire..
..
Iar inca o posibilitate, ce zici tu "dupa o saptamana" e singura, care este mai putin utilizata, dar care are rezultate mai sigure si intr-un timp mai scurt de la ovulatie (6-7 zile), este testul care se bazeaza pe analiza unei probe de sange..
sa auzim de bine !
0
17-04-2010, ora 14:41
Diana01
Nu este medic/terapeut
Diana01
a fost o perioada de vreo 2 luni in care nu am facut nik.mie mi'a iesit l o sapt de intarziere.acum depinde si de organism.am consultat si un medic.si mi'a zis acelasi lucru, doar ca nu pot face avort decat l sf lunii ca acum e prea devreme
0
17-04-2010, ora 14:48
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Da. avortul de cele mai multe ori se face dupa o luna, o luna si ceva.. te pup
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •