Sinechie septoturbionala, rinita alergica si deviatie de sept | Forumul Medical ROmedic

Sinechie septoturbionala, rinita alergica si deviatie de sept

21-10-2008
Tabacaru Catalin
Nu este medic/terapeut
Tabacaru Catalin
Buna ziua
Am sinecheie septoturbionala, rinita alergica si deviatie de sept. In aceasta vara dupa un consult doctorul mi-a prescris Celestamine. In timpul tratamentului m-am simtit mai bine (chiar imi revenise si mirosul), dar dupa ce am terminat tratamentul am revenit la starea initiala( nas infundat, dureri de cap, fara miros. tacam complet)
Ce ar trebui sa fac ca sa pot sa respir si eu ok?
5 comentarii
0
23-10-2008, ora 21:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de unde esti?
0
24-10-2008, ora 11:31
Tabacaru Catalin
Nu este medic/terapeut
Tabacaru Catalin
sunt din Galati, dar momentan locuiesc in Bucuresti
0
24-10-2008, ora 11:39
Tabacaru Catalin
Nu este medic/terapeut
Tabacaru Catalin
cateva lucruri care am uitat sa le mentionez :
am fost operat de sinecheie in timpul operatiei fiind tamponat pe zona cu MITOMICIN parca asa se numea substanta activa, citostaticul fiind achizitionat din franta.
dar operatia nu a avut succes, ba din potriva mai rau mia facut, acum pe nara dreapta nu mai respir absolut deloc.
0
24-10-2008, ora 17:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
din pacate.. fara sa vad nasul, in acest caz, nu pot sa ma pronunt. est foarte important sa stiu cat de mare si cat de profunda este cinechia. De acest fapt depinde daca se poate interveni cu Radiofrecventa in conditii de ambulator.. sau necesita reinternare.
cert este ca cel mai finut si elegant sinechiile se indeparteaza cu Radiofrecventa.
0
24-10-2008, ora 18:55
Tabacaru Catalin
Nu este medic/terapeut
Tabacaru Catalin
Radiofrecventa la mine a fost un ferastrau electric, anesteziat putin cu spray
Dupa operatie mi sa spus ca era foarte dezvoltata "trebuind sa bage tot bisturiul" ca sa o poata taia
in schimb acum dupa operatie pe nara dreapta nu mai respir de loc.
Am fost operat in Galati. Acum locuiesc in Bucuresti si as avea nevoie de o recomandare la un doctor aici.
Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru persoanele cu rinită alergică
  • DeviaÈ›ia de sept - cum o recunoÈ™ti È™i când trebuie tratată
  • DeviaÈ›ia de sept: IntervenÈ›ia chirurgicală este o abordare mai eficientă decât utilizarea spray-urilor nazale
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariÈ›ia astmului È™i alergiilor la copii
  •