stare anormala

18-03-2010
top
Nu este medic/terapeut
top
Salut.
Tot timpul de cam o săptămână ma doare capul ingrozitor, durerea incepede de la frunte si merge spre spate, am stare de voma continua indiferent ce mananc si cam am grija sa manan de regim sa cap de ele si totusi persisita si am ameteli.
Am probleme cu colecistul iau bilichol decand sunt asa in fiecare zi macar unul daca nu inceteaza iau si doua dar starea de rau tot nu trece, Si pe deasupra ma mai doare si stomacul cateodata.
Ce ar putea fi ???
3 comentarii
0
18-03-2010, ora 20:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Poate sa vina direct de la colecist sau de la medicamentul pe care il luati (daca este chimic). Mergeti la un medic homeopat care va poate ajuta destul de usor.
0
19-03-2010, ora 09:21
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
duceti-va la un medic gastroenterolog, sau chiar la un serviciu de urgenta unde sa va faca ecografie, poate ati facut infectie la colecist sau ceva.
medicamentul nu va face rau, stati linistita, scarface are o obsesie sa se ia de orice medicament fara macar sa stie ce e fiecare- in cazul de mai sus habar nu are ce este (ha! cica daca este chimic!)
0
19-03-2010, ora 19:19
buzdura
Nu este medic/terapeut
buzdura
buna ziua, as avea si eu o intrebare...sper sa imi raspundeti
de 3 zile simt o durere ca si cum mi-ar pulsa capul (partea din spate), in partea stanga, care tine aprox.3 secunde, dar se repeta destul de des.daca puteti sa-mi spuneti ce ar putea fi.mentionez ca iau dostinex(am un microadenom de hipofiza era de 3mm acum 4 luni) si ca am probleme cu ochiul drept, vad destul de slab, cel stang e bun, dar nu am purtat ochelarii aprox.1 an.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •