vaccin ibc-10 pentru candidoza vaginala

34 comentarii 1 2
0
02-11-2011, ora 18:05
RUBIN
Nu este medic/terapeut
RUBIN
DIN PACATE NU POT DA DENUMIREA TRATAMENTULUI ASA ESTE REGULAMENTUL, TE POT INDRUMA SA CAUTI IN FARMACI NATURISTE.PUR SI SIMPLU INTREBI CEPASTILE AU EI DE CANDIDOZA SI AI SA VEZI CATE SUNT.AS VREA SA TE POT AJUTA MAI MULT, ESTE UN MEDICAMENT CAM SCUMP SI CU VINDECARE IN TIMP.MINUNI NU SUNT IMEDIATE, NATURISTELE TREBUIESC LUATE TIMP INDELUNGAT.
0
03-11-2011, ora 08:56
30 laura
Nu este medic/terapeut
30 laura
Multumesc, pentru raspuns si pt timpul acordat. Da, am sa merg la magazinele tip plafar si am sa intreb.
0
28-11-2011, ora 01:36
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Buna seara!
Iata ca am revenit, am resit sa gasesc un vaccin in afara, unul pentru infectii cu stafilococ auriu, streptococ B hemolitic, etc. si un alt vaccin pentru paradontoze, candidoze. Acest al doilea vaccin se poate administra oral pentru paradontoze si candidoze bucale si injectabil pentru candidoze vaginale.
Pana in prezent am importat doar primul vaccin de care am fost foarte multumit, il import din Slovenia si este produs de un Institut de Cercetare si a fost recomandat pentru folosire in Africa singur sau in combinatii cu alte vaccinuri de catre OMS la copii bolnavi de diverse afectiuni.
Pana pe 15 decembrie nu-l pot importa, dupa aceasta data cred ca ajung sigur in Slovenia si voi face un import.
0
27-12-2011, ora 00:22
angel doll
Nu este medic/terapeut
angel doll
masinameaeata poti te rog sa-mi spui si mie denumirea vaccinului sau orice modalitate de a-l procura cat mai repede am o candidoza vaginala de 1 an si 3 luni si o s-o tot am dak nu fac un vaccin, si pt mine k si pt restu vaccinul IBC 10 era ultima optiune, acum nu mai am niciuna, luna de luna iau tratamente in zadar, absolut niciun efect, o urasc, chiar nu stiu ce sa ma mai fac, si doctorii nu te ajuta cu nimic vor doar sa le faci zeci de vizite sa-si scoata ei banii, nu le pasa k noi suferim groaznic ani intregi, se mai distrug si relatii, boala asta parca e sida, nu trece cu nimic, ce naiba e incurabila?yo care stiam k e o simpla ciuperca care trece in maxim 2 sapt cu ovule si antibiotice...da-o incolo..
Adaugă un comentariu / răspuns
34 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •