Grup de suport pentru depresie, anxietate

215 comentarii 1 23 ..... 7 8 Înainte ›
0
26-06-2012, ora 12:56
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Buna ziua, tuturor!
Eu as vrea sa va intreb, dragii mei, daca starile voastre,
a celor ce vreti sa raspundeti, sunt determinate de o cauza reala, asa cum este cu mine;eu sufar mult de
experienta prin care trece copilul meu.Si nu ma pot linisti.Am auzit de persoane care au aceste stari fara sa ii framante ceva anume, ci factorii de stres sunt cumulati din experientele obisnuite a le vietii de zi cu zi...
Da, poate ca o terapie prin care sa ne impartasim starile si experientele, n-ar strica.eu deja simt ca-mi face bine!
0
26-06-2012, ora 13:23
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
Buna Arina, eu de exemplu nu am o cauza reala in prezent, acum toate sunt bune si frumoase, psihoterapeutul meu mi-a spus ca toate starile astea sunt datorate vietii mele de pana acum adica, o copilarie nu tocmai fericita o adolescenta cu multe greutati prin care a terbuit sa trec singura si multe altele. Toate astea la un loc au dus la anxietate si atacuri de panica si mai nou de parca nu aveam destule si o depresie. Am avut o viata foarte agitata pana acum si dintr-o data cand am dat de liniste si de confortul de care ar tebui sa se bucure orice familie eu nu stiu sa traiesc asa. Imi pare sincer rau daca copilul tau trece printr-o perioada mai dificila, te inteleg si e normal sa iti faci griji pentru el, sfatul meu ar fi sa incerci sa-i fi cat mai aproape sa nu ajunga si el ca noi. Poate ca niste sedinte de psihoterapie te-ar ajuta si pe tine si pe el. Multa sanatate si sa auzim de bine.
0
26-06-2012, ora 13:39
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
poi ce mai asteptam...haideti sa ibfiintam unul
0
26-06-2012, ora 13:45
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
Haide Raulito, sti cumva ce si cum trebuie facut ca eu nu ma prea pricep? Astept raspunsul tai si hai sa trecem la treaba, sunt comvinsa ca o sa ni se alature si altii.
0
26-06-2012, ora 13:48
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
nu sunt un mare cunoscator in ceea ce priveste acest domeniu in calculator dar incerc aqma sa creez un forum
0
26-06-2012, ora 14:48
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Loredana, nici eu nu am avut o copilarie, nici o adolescenta fericita, deci te inteleg si eu.Casatoria insa mi-a adus linistea de care aveam nevoie si sunt(sau am fost)o fire extrem de vesela si comunicativa.M-am transformat insa, de un an de zile mult.Fratii mei si cei ce ma stiau spun ca sunt acum de nerecunoscut.ce sa spun, imi plange sufletul in fiecare clipa...va multumesc celor ce simtiti cu mine!si poate invatati ceva:daca este sanatate:bucurati-va de viata!!
Nu minimalizez rolul unui psihoterapeut, dar asa cum am spus nu simt dorinta sa merg acolo...deocamdata.Despre copil...incerc sa-l recompensez pt suferinta lui in diferite feluri si functioneaza...si incerc sa-i induc ideea de problema minora...cand nu e asa.
As vrea sa te mai intreb daca pe langa starile tale psihice, ai si alte simptome:dureri de cap, de inima...
0
26-06-2012, ora 14:54
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
Am reusit sa creez forumul. Va astept pe toti cei doresc sa intre in aceasta comunitate. SA ne unim si sa astfel sa devenim mai puternici pentru a putea trece peste oice problema.
0
26-06-2012, ora 15:01
Rossady
Nu este medic/terapeut
Rossady
http://socialanxietysupport.forumgratuit.ro/

Am creeat si eu adresa aceasta, nu ma pricep la forumuri dar ma gandeam sa ajut cumva
0
26-06-2012, ora 15:13
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Avem acum doua variante, nu-i asa?La care ramanem?Si explicati-mi si mie despre ce e vorba.Daca voi spuneti ca nu prea va pricepeti, eu sunt total pe langa...adica de ce nu e ok sa potam in contimuare aici?E posibilitatea sa postam intr-o mesagerie privata?sau cum?scuzati-mi nepriceperea!
0
26-06-2012, ora 15:16
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Ce ciudat! eu am scris postam si apare potam...am modificat si tot asa apare...
0
26-06-2012, ora 15:22
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
http://viatafaralimite.myfreeforum.ro e forumul pe care l-am creat. Nu este nicio problema daca sunt mai multe forumuri din contra e bine
0
26-06-2012, ora 15:27
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
arina23 ma refeream ca nu sunt din domeniu insa am unele abilitati in ceea ce privesc calculatoarele..am citit ca se doreste creearea unui forum, mi s-a parut o idee buna astfel ca am creat unul. Sufar si eu de anxietate atacuri de panica cu elemnte obsesive si cred intr-o comunitate pe o asemenea tema
0
26-06-2012, ora 15:34
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Ok, multumesc!Ia sa incercam!
0
26-06-2012, ora 15:44
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
M-as bucura enorm sa putem crea o comunitate atat de puternica incat sa putem organiza pana si intruniri.Kiar daca unora li se va parea ceva de ras.
0
26-06-2012, ora 16:02
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Eu sunt de ras...m-am inregistrat, m-am conectat, dar nu pot sa vad mesaje, nu pot sa postez..
0
26-06-2012, ora 16:07
Rossady
Nu este medic/terapeut
Rossady
Am sa creez un grup pe facebook
Inca nu stiu cum sa dau permisiuni astfel incat sa fie total privat in sensul ca tot ce discutam sa fie privat
Ma gandeam ca e mai ok sa vorbim pe chat etc, repet eu nu vreau sa fie nimic public
http://www.facebook.com/pages/Grup-de-suport-pentru-depresie-anxietate/422968461081575


Eu pana acum faceam parte din grupuri de alergatori, biciclete etc..
0
26-06-2012, ora 16:08
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
La fel si eu Arina, deci ce e de facut? am vrut sa iti raspund la intrebarea de mai sus in legatura cu simptomele chiar pe forumul cel nou dar din pacate nu pot ce sa fac? help pls.
0
26-06-2012, ora 16:10
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Raulito, invata-ne, te rugam!
0
26-06-2012, ora 16:18
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
intrati pe idul de messenger al acestui forum sa putem comunica mai bine -
0
26-06-2012, ora 16:20
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
rossady foarte buna si ideea ta...asa e...problema ca sa fie privat asta ar fi problema...intra si tu pe idu forumului
0
26-06-2012, ora 17:04
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
ok am intrat, dar nu e nimeni.
0
27-06-2012, ora 23:38
freeway
Nu este medic/terapeut
freeway
Din ceea ce am observat, totul se opreste la initiativa, oare de ce?banuiesc ca nimeni nu stie cu ce sa inceapa.

Numai bine
0
28-06-2012, ora 09:43
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
Freeway, nu sa oprit totul, forumul exista deja a fost facut, te asteptam si te tine http://viatafaralimite.myfreeforum.ro.
0
28-06-2012, ora 12:13
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Si eu am incercat sa intru si uite ce raspus am :




Căutarea dvs. - http://viatafaralimite.myfreeforum.ro. - nu a returnat niciun document.

Sugestii:
Asiguraţi-vă că toate cuvintele sunt ortografiate corect.
Încercaţi alte cuvinte cheie.
Încercaţi cuvinte cheie mai generale.
0
28-06-2012, ora 15:08
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Armina, scrie adresa chiar sus de tot, pe spatiul cel mai de sus, nu la google.
0
29-06-2012, ora 14:08
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
Armina ai reusit sa intri pe forum?
0
29-06-2012, ora 14:10
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
loredana cum te mai simti dupa sedintele de reflexoterapie?
0
29-06-2012, ora 14:14
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
ma simt chiar bine, adica sunt mult mai linistita si relaxata, tinand cont ca azi am facut doar cea de a 3 a sedinta sunt f multumita. Abea astepe sa termin cele 10 si sa vad rezultatul final. Tu cum te mai simti?
0
29-06-2012, ora 14:17
raulito
Nu este medic/terapeut
raulito
asa si asa.ma bate gandul sa incerc si eu de mult timp.insa am fost si sunt cam sceptic nush c sa zic
0
29-06-2012, ora 14:26
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
Sa sti ca nu ai nimic de pierdut, iar o sedinta costa 20 lei acolo unde merg eu. Ai mai vorbit cu Arina? nu a mai postat nimic sper ca totul e in regula.
Adaugă un comentariu / răspuns
215 comentarii 1 23 ..... 7 8 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul