tratament pentru depresie de 3 luni

33 comentarii 1 2
0
02-08-2011, ora 11:49
costiholo
Nu este medic/terapeut
costiholo
Multumesc pentru raspuns ! Voi incerca sa ajung in aceasta vacanta de vara.
0
19-01-2013, ora 14:15
mada9191
Nu este medic/terapeut
mada9191
buna ziua am si eu o problema daca puteti sa ma ajutati macar cu un sfat
eu am facut un avort inaugust 2011 dupa o saptamana au inceput durerile de cap foarte puternice de cateva zile apoi intr-o noapte era foarte cald afara am inceput sa ma sufoc sa nu mai pot respira apoi am chemat salvarea mi-au pus perfuzie si miau recomandat sa ma duc la psihiatru, dupa care imi trecuse acelea stari de sufocare a doua iarasi m-a luat raul mam dus iarasi la spital de urgenta mi s-au facut analize la inima ca atunci ziceam ca nu mi simt inima ca bate ca imi vine stari de voma nu mai stiam ce am si nu puteam vorbi nici manca nici bea eram rau nu puteam respira apoi m-au trimis la spitalul 9 din berceni la psihiatrie am fost le am zis ce am mi -au dat anxiar o pastila si am inceput sa mi revin miau dat cam 3 pe zi apoi ma trimis la alt psihiatru pt tratament de specialitate
am la un al psihiatru mi a dat tratament aproape 11 12 luni cu lexotan anxiar remotiv doxepin distonocalm spitomin coaxil au fost mai multe le am tot schimbat apoi eu am inceput sa ma simt bine si mia spus medicu psihiatru ca pot intrerupe tratamentu daca ma reapuca ca so sun, 4 5 luni fara tratament cam dupa intreruperea tratamentului ma luau stari cu stomacu imi venea stari de voma am luat metoclopramid apoi la mi a trecut m-am mai si suparat mam enervat am fost iarasi mai stresata m-a luat usora agitatile confuzile atacurile de panica, si iarasi am chemat salvarea si mi au spus sa ma duc la psihiatru ca este totu de la cap si incep cu multe vaitaturi dureri de spate amorteli la picioare maini uneori ma simt ca o leguma nu ma simt simt uneori ca ma sufoc ma trezeam peste noaptea nu puteam dormi ori adormeam foarte greu, mi a dat xanax anxiar lexotan doxepin prima luna apoi am fost pentru ca nu ma simteam bine nici cu pastilele ba rau ba bine, acu mi sa recomndat cipralex si trittico, acu nu stiu ce sa va zic ca sunt la incep de tratament dar credetima ca ba inima ba stomacu ba spatele nu exista zi sa nu ma vait de ceva am fost si la inima am facut ecaghe si holter 24 h mi au spus ca nu am nevoie de tratament pt inima, din 2011 pana in prezent ma chinui cu boala aceasta depresie anxioasa severa va multumesc
0
19-01-2013, ora 14:18
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Pentru Dumnezeu, e prima data cand vreau sa ajut cu un sfat dar nu inteleg mai nimic. Te rog re-scrie mesajul corect din punct de vedere gramatical: un punct, o virgula sunt bine-venite!
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul