scuip secretie alba
buna ziua!
acum 2-3 saptamani am avut febra si ma durea rau capul..am fost la spital si mi sa spus ca am o infectie la nivelul amigdalului drepr...de altfel mam si uitat a 2a zi si am vazut o pata alba pe el...mi sa administrat un tratament cu ciprinol si dupa cateva zile am inceput sa scuip o secretie de culoare alb galbuie.dupa o saptamana...aceasta a inceput sa devina alba si pana si astazi ea persista...simt ca am ceva la nivelul gatului...nu ma doare dar pur si simplu este un discomfort...iar dupa ce ma trezesc...si nu numai trebuie sa scuip...
rareori am senzatia ca secretia asta vine si de la nivelul nasului..
mentonez faptul ca acum 3 luni si jumatate am fost diagnosticat cu o forma usoara de tbc pulmonar.iar de o luna am terminat tratamentul intensiv si analizele la plamani miau iesit foarte bine..
acum 2-3 saptamani am avut febra si ma durea rau capul..am fost la spital si mi sa spus ca am o infectie la nivelul amigdalului drepr...de altfel mam si uitat a 2a zi si am vazut o pata alba pe el...mi sa administrat un tratament cu ciprinol si dupa cateva zile am inceput sa scuip o secretie de culoare alb galbuie.dupa o saptamana...aceasta a inceput sa devina alba si pana si astazi ea persista...simt ca am ceva la nivelul gatului...nu ma doare dar pur si simplu este un discomfort...iar dupa ce ma trezesc...si nu numai trebuie sa scuip...
rareori am senzatia ca secretia asta vine si de la nivelul nasului..
mentonez faptul ca acum 3 luni si jumatate am fost diagnosticat cu o forma usoara de tbc pulmonar.iar de o luna am terminat tratamentul intensiv si analizele la plamani miau iesit foarte bine..
3 comentarii
trebue sa te vada la ORL
aa...si am uitat sa spun ca am fost si la medicul de familie care mi-a recomandat sa fac un exudat faringeal.iar chestia albba de pe amigdal tot exista..
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5in urma unei raceli, am ramas cu o stare subfebrila
- 5rubeola dupa ror, posibil?
- 5La inceputul anului am avut diaree insotita de febra
- 6vegetatii adenoide.. dupa doua zile de la operatie e normal sa faca febra 38.5?
- 5Tromboza cerebrala-urgent
- 5de vreo 2 saptamani am niste simptome foarte ciudate: tuse seaca, lipsa poftei de manacare, febra
- 2am slabit cu 7 kg ma simt rau
- 3aciclovir... febra, frisoane, durere de gat
- 6Candida SPP - ce semnifica?
- 5dupa o extractie dentara, am facut febra si ma doare capul
- 3Febra de mai bine de o luna.
- 7piocianic in gat si stafilococ in nas
- 0febra in sarcina
- 1Febra si secretii nazale
- 1Pentru baietelul meu de 5 saptamani!
- 1Simptome: febra, frisoane, stare de rau
- 1Febra, oboseala, ameteala, lipsa poftei de mancare, dureri de spate..
- 1De ce fetita mea de 17 ani face febra daca leucocitele sunt in limitele normale?
- 2Cred ca am leucimie la 17 ani !?
- 1Tensiunea și pulsul în răceală și febră
Mai multe informații despre: Febra
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: