Administrare anticonceptionale
Buna ziua, revin cu o intrebare. Am inceput sa iau anticonceptionale dar din a doua zi a ciclului si dupa doua zile adica a patra zi a ciclului am avut un contact sexual neprotejat. In prospect scrie ca daca incep intre zilele 2-5 trebuie sa ma protejez 7 zile dupa.As avea vre-un motiv sa ma ingrijorez ?Multumesc aticicpat pentru raspunsuri !
1 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3protectia in prima zi de Logest (a doua luna de tratament)
- 2ce este?
- 8raspuns va rog frumos: cum sa administreaza anticoceptionalele
- 2cum se iau corect anticonceptionalele?
- 4Am luat anticonceptionale 1 an jumate fara pauza!
- 3am uitat sa iau anticonceptionale yasmin
- 4cum afecteaza contraceptivele mercilon luate peste sarcina
- 3Intarziere de 10-15 min:)
- 3exista riscul sa fiu insarcinata?
- 3dupa un examen coproparazitologic, mi s-a spus ca am ascarizi
- 2anticonceptionale, ovulatie, placenta groasa.. sunt insarcinata?
- 5ma doare doar sanul drept intr-o parte si sub brat, dar la palpare...
- 6As dori sa folosesc anticonceptionalele Marvelon.. ce ma sfatuiti?
- 4Nu stiu ce sa fac...
- 4anticonceptionale.. am procedat corect?
- 11ingrijorare din cauza escapelle
- 7Sex neprotejat dupa menstruatie
- 1pot lúa anticonceptionale chiar daca nu mi a venit menstruatia?
- 0Problema anticoncepţionale
- 0prima pastiluta YAZ si ma simt foarte rau
Mai multe informații despre: Administrarea contraceptivelor
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
