Ajutați-mă - amețeala de cap, nu pot sa ma concentrez pe ceia ce fac, stare de oboseala

27-03-2021
Neculai Costel
Nu este medic/terapeut
Neculai Costel
Buna seara, va rog sa ma ajutați dacă puteți, De o luna de zile am o amețeala de cap, nu pot sa ma concentrez pe ceia ce fac, stare de oboseala, tremurat prin somn.Am făcut analize totul ok, am făcut RMN la cap totul ok, am facut control la Neurolog, ORL totul ok dar eu tot ma simt rău. Mulțumesc anticipat.
2 comentarii
0
28-03-2021, ora 12:01
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Efectuați un consult psihiatric la un medic psihiatru si o evaluare psihologica la un psiholog clinician. Dacă organic totul este bine, este posibil ca aceste stari sa aiba cauze de natură psihică. In functie de rezultatul evaluării psihologice, urmați cateva ședințe de terapie psihologica.
0
29-03-2021, ora 19:45
Neculai Costel
Nu este medic/terapeut
Neculai Costel
Mulțumesc frumos D-na Chițimuș, mai aștept un pic ca am un tratament de luat recomandat de un medic Neurolog și dacă nu văd rezultate o sa iau in considerație sfatul dumneavoastră. Mulțumesc o seara bună.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •