Am 14 ani si am avut o sinuzita, care se pare ca nu e vindecata complet

09-02-2019
Antonica Andrei
Nu este medic/terapeut
Antonica Andrei
Deci, am 14 ani si sunt o persoana foarte speriata cand vine vorva de sănătate, iar la orice mica afecțiune caut pe net, direct semn de cancer, nu mai dorm 3 zile.
Asa, acum 2 luni am fost la urgente pentru ca aveam niste amețeli oribile, acolo am făcut toate analizele si mi s-a spus ca o sa fac o viroza care produce amețeli si stări de confuzie exact ce aveam eu. Dupa cateva zile mi-a trecut starea de confuzie si viroza dar amețelile au rămas, au o intensitate mica, dar sunt si deranjează. Revenind la subiect acum 2-3 săptămâni am avut o sinuzita urata am luat o grămadă de pastile si am crezut ca am scăpat de ea, apoi nu am mai avut nimic, iar acum am o presiune foarte urata în frunte de vreo 4 zile episoade de febra, care e moderata si de 2 zile ma doare urechea stânga odată de 2 ori pe zi, am avut otita(acum un an) dar aceea a fost provocata de un aer conditionat si durerea era diferita fata de aceasta care ma supără acum. Când am fost la urgente mi-au spus cei de la orl ca am dopuri de ceara, am aflat ca ele imi ofera acea stare de amețeala.Dar cu presiunea in frunte ce sa fac?! Tata a zis ca o sa mergem la un orl-ist dar nu știu când pentru ca nu părea sa fie decis.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.