am dureri mari de muschi pe parte dreapta a corpului si de ceafa si imposibilitaea de a sta in soare

29-01-2009
hiEveribody
Nu este medic/terapeut
hiEveribody
am dureri mari de muschi pe parte dreapta a corpului si de ceafa si imposibilitaea de a sta in soare.am niste tulburari senzoriale in sensul ca din octombrie mergand pe strada am simtit o caldura puternica urmata de frisoane.prima data n am dat asa o mare importanta dar apoi am observat ca mi se intampla zilnic.sunt foarte speriata pentru ca si acum iarna simt ca ma frige pe fata.ce ar putea fi pentru ca eu nu stiu unde sa ma mai duc, am facut rmn cap, rmn cervical, testele pentru anticorpi borelia IGG si IGM pe langa multe multe alte analize la sange, radiografii si ecografii si toate au iesit normale.daca are cineva un raspuns la problema mea lasati mi un comentariul -*

(*modificat de administrator)
3 comentarii
0
31-01-2009, ora 02:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna dimineata!

Nu stiu de ce dar am senzatia ca v-am mai rsp (s-ar putea sa ma insel).
Daca ati facut un tratament psihiatric si nu ati observat nici o ameliorare, atunci cu siguranta aveti probleme senzoriale datorita circulatiei sanguine. Stiu ca suna ciudat dar este adevarat!
Stiu pe cineva care a avut probleme foarte mari, caldura, dureri, ameteli, mancarimi...a fost la toti psihiatrii si a luat toata farmacia...in final a ajuns la o prietena medic internist, i-a dat Redergyn picaturi (co-dergocrina), medicament folositor celor care au "anormalitati" de circulatie sanguina (in special sindrom Raynaud) si in 5 zile nu a mai avut nimic...a reactionat organismul ei perfect!
Daca nu reusiti sa scapati de aceste simptome in nici un fel, v-o pot recomanda cu multa placere pe domna doctor dsp. care v-am spus! Dvs. decideti.

In speranta ca v-am putut ajuta,

NICK:)
0
31-01-2009, ora 08:54
hiEveribody
Nu este medic/terapeut
hiEveribody
as dori mult sa merg la doamna doctor, imi spune ti va rog cum o pot gasi?
0
31-01-2009, ora 12:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ţigănişteanu Constanţa - 0751.030.553
O sunati si va rog sa ii explicati cat mai bine simptomele si evident, daca puteti, nu ezitati sa mergeti la o consultatie, nu veti regreta!

Va doresc sa va faceti perfect bine, Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va aiba in paza!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  •