am facut primul pas | Forumul Medical ROmedic

am facut primul pas

19-10-2012
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
Buna dimineata tuturor depresivilor si anxiosilor.Astazi sunt mindra de mine.AM facut primul pas care sper ca ma va ajuta.am mers la psihilog, psihiterapeut, si poate voi reusii sa scap de simptomele care mi-au marcat viata.Stiu ca imi va fi foarte greu dar sper sa-mi revin. Sunt la a 3a sedinta si astept schimbarea vietii mele.AM VRUT SA IMPARTASESC TUTUROR CARE SUFERA CA SI MINE ACEASTA DECIZIE IMPORTANTA SI SPER SA MERGETI SI VOI.NU MAI STATI PE GINDURI, CEI AFLATI IN ACESTE PROBLEME, CURAJ TUTUROR VA DORESC MULTA SANATATE SI O SA VA TIN LA CURENT CU VESTI BUNE.CU STIMA SI RESPECT SI MII DE MULTUMIRI CELOR CE M-AU SFATUIT SA FAC ACEST PAS.VERONICA
11 comentarii
0
19-10-2012, ora 10:56
Sukirika
Nu este medic/terapeut
Sukirika
Bravo BVeronica!!! FELICITARI!! Si nu "poate" veri reusi sa scapi de simptome ci CU SIGURANTA vei reusi :))
Si eu fac sedinte la psihoterapeut de vreo 2 luni si jumatate, sunt pe drumul cel bun insa acum invat sa am rabdare pentru ca recuperarea nu se va face intr-o zi, doua.

Ce-mi doresc mie, iti doresc si tie! :)) sa ne tii la curent!
0
19-10-2012, ora 20:45
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna sakirika iti multumesc mult pentru ca ma incurajezi sigur ca o sa fac mai departe aceste sedinte uite vreau sa vb mai multe cu tine dar nu aici -*


(*modificat de admin)
0
20-10-2012, ora 11:36
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Felicitari, Veronica. Cum au fost primele sedinte?
0
20-10-2012, ora 12:21
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna ziua din suflet va multumesc ca m-ati incurajat si am facut pasul cel mai important spre a-mi lumina din nou viata inca o data va multumesc.psihologul psihoterapeutul meu mia spus ca o sa fiu bine dar e cale lunga de strabatut.cum si depresia anxietatea si fobia mea sunt vechi tot asa vor necesita timp si aceste sedinte sa pot sa imi revin.inca nu ma simt bine acum tot ce ma ataca este relatia mea de familie cu sotul meu.se pare ca merge din ce in ce mai rau si asta ma afecteaza cu toate ca merg la psiholog.vietii mele ii va trebui o schimbare.o sa-mi ascult cu desavirsire psihologul si trebuie sa fie bn
sunt confuza starile mele nu au incetat.sunt la a 3 a sedinta si inca astept schimbari.vreau sa spun ca, chiar in aceasta noapte nu m-am odihnit m-am trezit de 3 ori in stari de anxietate si vreau sa va spun ceva care nu am simtit pina acum
deci dormeam dar in acela-si timp eram si constienta ca sunt treaza nu stiu sa va explic
eu vreau sa fiu bine si tuturor depresivilor si anxiosilor le doresc sanatate cit mai multa ii sfatuiesc sa nu se culce pe-o ureche sa mearga cit mai repede posibil la psiholog.niciodata nu e prea tirziu pentru nimeni.aceasta numita boala a mintii isi va face de cap continuu daca nu o tratam. o sa revin cu noutati aici unde am descoperit ca nu sunt singura si unde am primit curaj.va multumesc tuturar cei care m-au icurajat sunteti ca o a doua familie pentru mine zile cit mai senine va doresc
cu respect veronica
0
20-10-2012, ora 15:54
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Esti puternica, Veronica! Ai sa reusesti. Succes si putere multa!
0
20-10-2012, ora 18:11
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
multumesc, cu siguranta am sa va dau vesti
0
31-10-2012, ora 13:39
dr carlogogorita
Identitate neconfirmată
dr carlogogorita
Bveronica, urmaresc cu real interes postarile tale. Ce sa spun, ma bucur de progresul facut. Succes in continuare.
0
03-11-2012, ora 09:53
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna dimineata tuturor, si tin sa va spun ca sunt la a 9 sedinta si au inceput schimbarile. ma simt altfel sunt mai optimista, relatia dintre mine si sotul meu sa schimbat datorita mie caci nu vreau sa mai las ca aceste simptome ale anxietatii sa imi distruga viata.pina acum faceam multe presari asupra sotului dar cu ajutorul psihoterapeutului am lasat-o balta, si ma port cum se cuvine.
sotul meu care nu dorea sa imi mai vb nici la telefon de teama sa nu inceapa din nou reprosarile cum ca nu vine acasa ca nu il intereseaza de copii, de mine etc, acum gindeste ca m-am schimbat si chiar asa e.
acum ma suna mereu si ma intreaba ce se intimpla cu mine de nu il mai intreb cind vine acasa de ce vb foarte putin la telefon.
acum asta simt sa fac m-am saturat s-o iau de la cap cu reprosuri si asa ca vreau sa il las sa isi continue viata cum doreste, iar eu ma voi ocupa de fetite cit pot de mult ceea ce nu am putut sa mai fac asta de multa vreme din cauza simptomelor, voi merge la sport de 2 ori pe saptamina si imi voi cauta de lucru.
vreau sa ma bucur de copii mei si de tot ce ma inconjoara.
stiu ca vor mai fi si zile in care voi mai claca, dar o sa lupt cum am luptat
si pina acum sa trec peste
va multumesc ca ma sustineti si o sa mai revin cu noutati cu stima
VERONICA
0
03-11-2012, ora 18:03
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Ma bucur sa aud ca ti-a fost utila terapia. De obicei, dureaza cateva sedinte pana sa incepi sa vezi efectele. Se spune ca inainte sa-ti fie bine, iti va fi mai rau. Tu ai fost exemplul cel mai concludent in acest sens.
Sanatate si succes!
0
13-12-2012, ora 13:33
kitty38
Nu este medic/terapeut
kitty38
veronica ma poti ajuta sa-mi recomanzi si mie psihotreapeutul tau, eu ma lupt cu starile de anxietate de foarte multi ani si caut o solutie.
0
13-12-2012, ora 15:01
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna kitty36 ma bucur ca vrei sa incerci sa scapi de aceasta paguba
eu sunt din PLOIESTI TU DE UNDE ESTI -*
astept
pwp


(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul