Am facut sex neprotejat!!

01-10-2011
alexandru-petrica
Nu este medic/terapeut
alexandru-petrica
Am si eu o intrebare, M'a chemat o fata la ea acasa sa facem sex, si cand sa i-o introduc. penisu era umed are un lichid.. are vr'o problema poate ramane insarcinata de la lichidu ala?
11 comentarii
0
01-10-2011, ora 09:19
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este lichid preejaculator. Există un risc mic, dar real, ca acest lichid să conţină un număr suficient de spermatozoizi pentru fecundare şi sarcină.
0
01-10-2011, ora 09:46
alexandru-petrica
Nu este medic/terapeut
alexandru-petrica
Multumesc, deci e un rist dar mic..
0
01-10-2011, ora 11:13
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
va rog din suflet un raspuns tot scriu si nimeni nu-mi raspunde.am 43 de ani 2 copii 16 si 19 ani.pe1 iulie imi venea ciclu si eu cu o seara inainte am fc sex cu sotul deja aveam cv semne dar... asta e mia vn ciclu cateva zile asa mai putin sa zc asa dar si eu tot de la lichidul ala sper sa nu fi ramas.si cu frica la7zile am fost la un control iam explicat doctorului situatia am cump un test si lam facut acolo a iesit negativ la7 zile iulie august mia vn ciclu dat cv mai dereglat mai repede cu cate o saptamina. acum in sept mia venit 2 3 zile apoi pauza si dp o sapt mia venit iar deci nu e ca un ciclu sami curga e asa cv mai roziu dar sant murdara tot timpu parca am cv usturimi asa sub burtadeasupra parului pubian simt sa ca o arsura am luat cv oxacilina de2 zile si tot nu sa oprit nustiu ce sa fie?
sa fie dereglare hormonal nu sant in tara nustiu cum sa fac
mi frica sanu fiu gravida
dar prea mia venit iclu cu ailalti copinam mai avut nicicum ciclu de cum am ramas.asa greturi varsaturi nu am avut
eu zic ca la 3 luni se cunostea bine daca eram.in ianuarie am mai avut o asemenea problema mia en e2ori intro luna si estul e tare mamperiat si mam dus la control a zs cv de endometrioza mia darcv antibiotic si mia trecut si atuni eram f stresata acum iar am avut cv probleme sa fie dl stres caci la control in iunie mia spus doctoru ca nam probleme poate putin uteru marit dar e curat nu aveam nimic nu mia dat tratament ce sa se fi intamplat asa grav in 3 luni
va rog sami raspundeti sant disperata incotro si ce sa fac
nu merg in tara pina in decembrie va multumesssccccc
0
01-10-2011, ora 11:53
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
am si o hernie inghinala exterior asa nu se vede dar la control mia spus un chirurg ar trebui operata dar momentan sa port burtiera si la colonoscopie mia gasit colon iritabil mia datduspatalin sa iau cel putin2 luni sa fie cv de la hernie sami apese pe cv ovar sa fie dl duspatalin dereglarea asta daca as fi gravida in 3 luni deja s-ar cunoaste bine cred eu va rog sa-mi raspundeti
,
0
02-10-2011, ora 09:52
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
In mod evident, nu e vorba de o sarcina. Ar trebui facut un test Papanicolau si un consult homeopatic. Hernia se rezolva chirurgical si nu are legatura cu tulburarea de ciclu.
0
02-10-2011, ora 16:21
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
multumesc de rspuns dar dupa 3 4 zile de oxacilina mia venit ciclu imi vine destul de normal testul papanicolau lam fc anul trecut si nu a fost probluma acu vreo3 ani am avut o rana am cauterizato apoi tot am fost la control a zs ca e bn nu mai am rana si acum in iunie a zs cae uteru curat nu am rana nmk poate fi prblema grava daca uteru e in regula am avut anu trecut col tip 2 miadattrat cv ovule apoi a fost tip1 a zs s nu ma sperii ca nam nmk nc alt tratament nu mia mai dat.consultul ala hemeopatic ce este adica cum.deci de sarcina nu poate fi vorba
sper sa nu fie grav ca nu merg in tara pina in decembrie doamne ferestepoate si stresul asta ma deregleaza asa vamultumesc mult.
0
03-10-2011, ora 08:22
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna domnule doctor am deja vreo3 zile am zs cami vn ciclu dar imi tot curge destul de des si are o culoare foarte rosieaprins eu deja incep sa ma sperii si am durere asa in burta ce sa fac ce sa iau nustiu ce sa fac nu pot mg acasa si nc aci la cv doctor
va rog invatatima ceva
0
05-10-2011, ora 20:43
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
va multumesc oricum dar mi sa oprit e totul ok asteptsa vad cum imi vine luna viitoare.momentan e ok
0
16-10-2011, ora 01:25
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna seara am nevoie urgent de un sfat, , , , am scris mai sus tot am sperat ca nu sant gravida dar in31 octombrie am4 luni mia venit ciclu tot dereglat lunar si de2 ori pe luna am zs ca nus gravida dar acum parca dc ma strang de sani imi curge cv lichid nu se poate ce sa ma fac nu are cummm, , , um sa fac avort acum am 3luni jumate dar nc nu pot sal faccccccccccccccc ce sa facccccc
raspundeti-mi va roggggggg
0
20-10-2011, ora 08:39
Iul20
Nu este medic/terapeut
Iul20
Buna ziua, am 20 de ani...si am o problema urgenta( din perspectiva mea) care ma sperie. Sunt 2 zile de cand am facut-o cu prietena mea fara prezervativ. In timpul actului sexual, ea era foarte umeda...am incercat sa schimb pozitia, da din cauza senzatiei pe care am avut-o, in sensul ca "m-a udat"...iar apoi tot organul meu sexual s-a uscat...as zice instantaneu...n-am mai avut erectie. M-am masturbat ca sa ejaculez, am reusit, in schimb mi-am dat seama ca erectia mea nu e sufucient de puternica pentru penetrare. Mi s-a parut ciudat si faptul ca a 2 zi de dimineata...nu-mi amintesc sa fi avut parte de o erectie...ca cea obijnuita de dimineata. Seara am fost iar la ea...de data asta pregatit ( cu prezervative), chiar bausem un reddbull inainte si mancasem ceva ciocolata(fara intentie), fapt pentru care am gandit ca erectia mea o sa fie beton...as zice ca in timpul preludiului am avut o erectie ok...am intrerupt sa-mi pun prezervativul, dar erectia mea n-a mai rezistat... a deranjat-o mult lucrurl asta, de parca nu m-as fi simtit atras de ea. Nu stiu ce si cum sa actionez...urmeaza o alta zi in care ma duc la ea seara...si tare mi-e teama sa n-o dezamagesc din nou si sa vrea sa ne despartim. Mentionez ca sunt in a 3-a zi decand am facut-o cu ea si n-am mai avut o erectie normala. Credeti ca as putea sa gasesc o solutie imediata...( o pastiluta de la farmacie)...?
Deasemenea mi-e teama sa nu fi luat vreo boala cu transmitere sexuala care provoaca aceasta anerectie. Habar n-am ce mi se intampla...ma gandesc ca as avea o anerectie partiala...adica referitor la persoana ei...insa de atunci n-am mai avut nicio erectie normala.mai ales cea de dimineata cu care eram obijnuit...astept un raspuns!!! Multumesc anticipat!
0
17-12-2011, ora 21:23
Alex44000
Nu este medic/terapeut
Alex44000
asemenea disperare la 43 de ani nu este normala, deja avetii copii cum sa va ganditi la avort?:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •