am folosit o crema de fata si maini seara iar dimineata m-am trezit cu urticarie

13-10-2014
bebita00
Nu este medic/terapeut
bebita00
buna seara, am folosit o crema de fata si maini seara iar dimineata am observat ca aveam pa fata si maini o urticarie insotita de mancarime, va rog sa-mi dati un sfat sa pot scapa de ele.multumesc
3 comentarii
0
13-10-2014, ora 15:11
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,

in primul rand nu trebuie sa mai folositi acea crema, spalati zonele cu apa rece si puteti lua un antialergic daca mancarimea este accentuata Aerius sau Claritine 1 cpr/zi seara.

Multa sanatate!
0
22-02-2015, ora 23:36
sinc
Nu este medic/terapeut
sinc
Buna seara
Am avut urticarie care dupa o zi de tratament cu Aerius si injectie cu dexametazona si unguent Advantan a cedat.Am continuat inca2 zile cu Aerius chiar daca urticaria de pe piele a trecut, dar azi toata ziua m-am simtit tare ciudat.parca nu aveam vlaga ca atunci cand esti bilnav multe zile si stai in pat iar cand te ridici parca nu esti stapan pe picioare cu o senzatie de plutire.
Starea aceasta poate sa fie o reactie a medicamentelor sau efectele urticariei?
0
17-03-2015, ora 03:06
Flooorance
Nu este medic/terapeut
Flooorance
Buna ziua cu sanatate la toti.Am mai intrat cu vesti proaspete a8ci aducand fapte si experiente din viata mea cu moartea si diavolul de sub piele care mi-a facut viata un iad.dupa ultima mea scriere si experienta negativa din Venezuela, in care am renuntat la orice tra5ament chimic alopat incercand doar remedii hemeopate care la al treilea debut grav in 2 luni a acestei boli fara leac am primit o crema de la un prieten italian care si el a primit-o din Australia si care mie una mi-a usurat viata.Se numeste HEEL BALM de la EULACTOL.Crema este pe baza de uree combinata cu vitamanie continand o planta deosebita care reduce intr-un mod miraculos mancarimile si nu numai.Cum am pus.o pe piele mi.a schimbat viata si depind de ea.Intre timp am cunoscut un medic care foloseste terapia cu ozon pt. imunoterapia.Azi am facut prima sedinta cu ozon.Vindecare naturala cu propriul nostru sange.Mi-au recoltat o siringa de sange, l.au pus intr-un aparat foarte interesant care prin amestecul sangelui cu ozon plus un produs am inteles un antialergic natural din germania care l-au amestecat si mi l-mau injectat muscular.Aceasta terapie cu ozon se practica si in ro.insa se stie infinit de putin despre acest mod de imunizare.Dupa 8 zile se repeta sedinta care a durat max.cu totul 2 min.fiind facuta de insasi medic.Aici in venezuela medicina fiind peste asteptari de bine pusa la punct si moderna..toti medicii sunt pregatiti in europa italia franta germania pana si america.orice cabinet medical care le gasesti la fiecare pas sunt dotate cu aparaturi care la noi se vb putin sau inca nu exista.Desi aceasta terapie ecista si este practicata de prin 1800 nu este ft publicizata din varii motive cred financiare pt.cei care conduc lumea medicinei.intrati pe google si cititi despre imunologia cu ozon...sau despre terapia cu ozon..sau orice aparat care ionizeaza aerul, apa..sauna cu ozon care la noi nu exista sau poate ft putine in toata ro.Aceasta imbunatatire a sangelui cu ozon nu face decat sa creasca oxigenul in sange pt timp indelungat facand din asta o purificare din interior spre exterior la toate nivele reusind corpul singur sa-si refaca sanatatea echilibrand ph.si revigorand celulele la tot nivelul celular hranindu.l cu oxigen.aceasta terapie 3ste benefica in orice alta boala pana cancerul este combatut si vindecat dar acest lucru nu treb.facut cunoscut dupa mintea celor pe care ii platim sa ne faca sanatosi.aici o sedinta ma costa 21 de euro, nu stiu in ro.cat sa coste dar merita incercat acest mod sanatos de vindecare cu propriul nostru sange oxigenat.Acest ozon in cantitati ft mici in corp are de sute de ori puterea clorului in uciderea bacteriilor si virusilor de orice fel.Aceasta mare zi in care am facut prima sedinta pt mine este extrem de multa speranta dorind in fuga sa dau de veste aici la aceasta sansa care o meritam toti bolnavii din ro.mai ales cei care suferiti de urticare.Doresc sanatate la toti multumind saitului pt.aportul de ajutor si sprijin tuturor care au mare nev de viata si sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • Urticaria - tipuri, cauze posibile și tratament
  • Cauzele urticariei la copil
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •